spravy.sk spravy.sk

Košičanov pokračovanie súťaže prekvapilo, veria, že prestávka ich nakopne
zdroj: jäzva

Košičanov pokračovanie súťaže prekvapilo, veria, že prestávka ich nakopne

Posledný zápas odohrali 10. októbra, odvtedy netušili, čo ďalej. Druholigoví futbalisti mohli uplynulý mesiac trénovať len v šesťčlenných skupinkách, ktoré boli dobré akurát tak na udržanie si kondície. Od pondelka 16. novembra je ale znovu všetko inak. Vláda povolila reštart druhej najvyššej súťaže, a tak sa jednotlivé tímy znovu dávajú dokopy.

V košickom FC už mali hráči voľno a pomaly sa chystali na „predprípravu“ pred sviatkami. Správa o pokračovaní súťaže ich prekvapila. „Úprimne, nečakal som, že sa ešte vrátime. Musíme ale rešpektovať toto rozhodnutie a pripraviť sa čo najlepšie na zostávajúce tri zápasy jesennej časti,“ rozhovoril sa stredopoliar žlto-modrých Kamil Karaš, ktorý poukázal na bizarnosť tohto kalendárneho roka: „Už sme sa s chlapcami aj smiali, že tento rok je to pre nás štvrtá či piata príprava… Mali sme teraz trochu voľna, znovu začíname trénovať. Musíme sa dať rýchlo do takého stavu, aby sme boli schopní hrať čo najlepšie. Sme profesionáli, musíme sa s tým vyrovnať.“

Kamil Karaš
Kamil Karaš (foto: jäzva)

Na druhej strane, východniarom by mesačná prestávka mohla aj pomôcť, veď pred ňou prehrali tri zápasy v sérii a v tabuľke klesli na štvrtú priečku. Výsledkom zlých výsledkov bolo odvolanie trénera Mareka Fabuľu. „To je pravda, atmosféra nebola po tých prehrách najlepšia. Oddýchli sme si, oddýchli si aj hlavy a teraz môžeme ísť s chuťou do troch zápasov, ktoré nás čakajú. Hádam to zvládneme,“ zaželal si Karaš.

Nového kormidelníka zatiaľ Košičania nenašli, v závere jesene by mal mužstvo viesť doterajší asistent Peter Šinglár. Rodák z Prešova netají, že by vo funkcii rád zotrval aj dlhšie. „Budem sa snažiť, aby sme nasledujúce zápasy zvládli tak, ako chceme. To by bol ideálny scenár,“ povedal s úsmevom a jedným dychom dodal, že jeho rozhodnutie o pokračovaní súťaže potešilo: „Aj tak sme v tomto čase už mali začať s predprípavou. Som rád, že chalani môžu konečne trénovať spolu. Kondíciu veľmi riešiť nemusíme, potrebujeme najmä pracovať s loptou, aby chlapci znovu dostali istotu do nôh. Ja verím, že to všetko zvládneme.“

Peter Šinglár
Peter Šinglár (foto: jäzva)

Zdá sa, že v závere jesene Šinglár nebude môcť počítať s legionármi z útoku Robinsonom Blandónom a Samom Fordom. „Zahraniční hráči odišli domov, dostali voľno. Zatiaľ to vyzerá tak, že ich už späť ťahať nebudeme, ale je to otázka na najbližšie dni. Šancu majú ďalší, aj chlapci z dorastu. Som presvedčený, že to dáme dokopy a na tie tri zápasy to bude v poriadku. Mali sme mesačnú pauzu na to, aby sme nabrali novú energiu, aby sme si vyčistili hlavy po tých nezdaroch. Verím, že hráči pomôžu mne, ja im, a spoločne to dotiahneme do úspešného konca,“ uzavrel 41-ročný tréner.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC Kosice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia