spravy.sk spravy.sk

Duda o motivácii proti Škótsku: Pristúpime k tomu na 150 percent
zdroj: TASR/AP

Duda o motivácii proti Škótsku: Pristúpime k tomu na 150 percent

Pred nedeľným zápasom Ligy národov so Škótskom vypadli pre zdravotné problémy z kádra slovenskej futbalovej reprezentácie obranca Dávid Hancko a krídelník Vladimír Weiss. Tréner Štefan Tarkovič do tímu dodatočne nominoval útočníka českého Jablonca Ivana Schranza.

Slováci, ktorí vo štvrtok vybojovali vo finále baráže na pôde Severného Írska postup na EURO 2020, majú nôž na krku. Pokiaľ nechcú zostúpiť do C-divízie Ligy národov, potrebujú v Trnave získať proti lídrovi B-skupiny všetky tri body. V doterajšom priebehu súťaže získali jediný po remíze 1:1 v Izraeli a v tabuľke figurujú na poslednom štvrtom mieste. Škóti majú opačné starosti, s 10 bodmi sú jasne prví a ak nadviažu na októbrovú výhru 1:0 z Glasgowa, predstavia sa v ďalšej edícii súťaže v jej elitnej A-divízii.

Ondrej Duda tvrdí, že novembrová misia tímu sa neskončila úspechom v Belfaste: "Všetci si uvedomujeme, že nás čakajú ďalšie dva zápasy. Zraz sa neskončil zápasom so Severným Írskom, aj keď ten sme zvládli a bol čas na menšiu oslavu. Bol by hriech neosláviť trochu postup, ale vieme, že sú pred nami zápasy, v ktorých chceme uspieť. Budeme pripravení a pristúpime k nim na 150 percent." 

Podľa legionára 1. FC Kolín nebude mať únava žiadny vplyv na kvalitu hráčskych výkonov, hoci rovnakú 120-minútovú štvrtkovú porciu majú v nohách aj Škóti, ktorí navyše v Belehrade absolvovali aj jedenástkový rozstrel. "Nemyslím si, že by sa to v zápase malo nejako negatívne odraziť. Podľa mňa je lepšie hrať každý tretí deň zápas, ako len trénovať. Škóti sa tiež určite na zápas tešia a budú pripravení, rovnako ako my. Vieme, v akej sme zložitej situácii, ale stále máme šancu zmeniť ju, takže motivácia nám nebude chýbať," dodal Duda.

Duel má výkop o 15.00 h, ako hlavný rozhodca ho povedie Rumun István Kovács, ktorému budú asistovať krajania Vasile Florin Marinescu a Ovidiu Artene. Druhý zápas skupiny medzi Českom a Izraelom má v Plzni výkop o 20.45 h.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - futbal

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia