spravy.sk spravy.sk

Miloš Lačný ukončil africké dobrodružstvo, vracia sa späť do Fortuna ligy
zdroj: skslovan.com/Miro Gasidlo

Miloš Lačný ukončil africké dobrodružstvo, vracia sa späť do Fortuna ligy

Slovenský útočník Miloš Lačný sa po necelom roku vracia do Fortuna ligy, kde si bude opäť obliekať dres ŠKF Sereď. Tá ešte čaká na potvrdenie transferu, so svojim staronovým tímom však už absolvoval prvý tréning.

Ako informuje RTVS, tridsaťdvaročný útočník ukončil pôsobenie v prvoligovom juhoafrickom AmaZulu, kde nastúpil na sedem zápasov bez gólového zápisu. "Chcel som si oddýchnuť po tom roku, po Južnej Afrike, ale chýba mi futbal. Namotivovali ma tu dosť, netrebalo veľa a už som späť," povedal po príchode Lačný.

V najvyššej slovenskej súťaži odohral takmer 150 zápasov, zahraničný angažmán v Južnej Afrike si pochvaľoval. "Liga bola vynikajúca, život vynikajúci, len ten lockdown a jedno s druhým, boli s tým trošku problémy. Nehralo sa, ale bol by som strašne rád, ak by som sa tam ešte mohol niekedy vrátiť," zakončil skúsený zakončovateľ, ktorý sa so Sereďou dohodol na spolupráci do konca roka.

zdroj: Facebook/Šport v RTVS

"Museli sme zareagovať po zranení Dina Špehara, ktorý nám citeľne chýba. Sme radi, že Miloš prišiel a dúfam, že nám pomôže," dodal kormidelník Serede Peter Lérant.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: ŠKF Sereď

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia