spravy.sk spravy.sk

Trenčín si poistil šestnásťročného Gajdoša, Rybníček: Má výnimočný talent
zdroj: astrencin.sk

Trenčín si poistil šestnásťročného Gajdoša, Rybníček: Má výnimočný talent

Vedenie slovenského futbalového klubu AS Trenčín podpísalo profesionálnu zmluvu iba so 16-ročným stredopoliarom Arturom Gajdošom. Talentovaný mladík a odchovanec klubovej This is my sen Academy sa upísal fortunaligistovi na najbližšie tri roky.

Gajdoš má za sebou ligovú premiéru, vo veku 16 rokov a 286 dní nastúpil v zápase 12. kola Fortuna ligy proti Ružomberku. Stal sa tak jedným z najmladších hráčov v histórii najvyššej slovenskej súťaže. Druhý ligový štart si pripísal počas minulého víkendu. "Artur má síce pred sebou dlhú cestu, ale má aj výnimočný talent. Veríme, že bude kráčať v stopách našich najúspešnejších odchovancov. Môže mať zaujímavú futbalovú budúcnosť," uviedol pre klubový web generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

Talentovaný mladík už v žiackom veku navštevoval akadémie veľkých klubov, mohol sa porovnať s rovesníkmi z Ajaxu Amsterdam, Bayernu Mníchov a londýnskeho Arsenalu. "V každom tréningu musím ísť na sto percent. Len tak môžem ukázať, že som lepší ako ďalší hráči na mojom poste. Som rád, že môžem zbierať takéto skúsenosti. Chcem čím skôr hrávať mužský futbal. V kabíne je teraz veľa chalanov z dorastu, čo je super. Aj s ostatnými vychádzam v pohode. Je to pre mňa veľká škola," povedal Gajdoš.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia