spravy.sk spravy.sk

V Salzburgu sú opäť všetci negatívni, klub zisťuje, ako je to možné
zdroj: TASR/AP

V Salzburgu sú opäť všetci negatívni, klub zisťuje, ako je to možné

Všetci hráči rakúskeho futbalového klubu Red Bull Salzburg mali po poslednom testovaní na koronavírus negatívne výsledky. Cez víkend pritom mali šiesti pozitívne testy a nemohli tak počas reprezentačnej prestávky posilniť svoje národné tímy.

Klub sa teraz snaží zistiť, prečo mali nedeľňajšie a pondelňajšie testy v rovnakom laboratóriu také rozdielne výsledky. V hre tak je stále možnosť, že niektorí hráči vycestujú na reprezentačné zrazy. 

"Urobíme všetko pre to, aby sme ukončili súčasné obmedzenia a aby sa mohli všetci naši reprezentanti hlásiť v národných tímoch. Dúfame, že cestovné obmedzenia, ktoré im uložili úrady, bude možné čo najskôr zrušiť. Zároveň chceme prísť na to, prečo mali posledné dve testovania na Covid-19, ktoré vykonalo to isté laboratórium v Salzburgu, odlišné výsledky," uviedol obchodný riaditeľ klubu Stephan Reiter.

Klub testoval všetkých hráčov už v piatok a nezaznamenal žiadne pozitívne výsledky, počas druhého testovania ich bolo šesť a tretie opäť prinieslo negatívne výsledky. Informovala agentúra AP.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Salzburg

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Rakúsko - Tipico Bundesliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia