spravy.sk spravy.sk

Škriniar nakoniec reprezentácii pomôže, píše RTVS
zdroj: TASR

Škriniar nakoniec reprezentácii pomôže, píše RTVS

Milan Škriniar pomôže slovenskej futbalovej reprezentácii vo finále baráže EURO 2020 proti Severnému Írsku. Portál football-italia.net najprv napísal, že stopérovi Interu Miláno zabránili vycestovať miestne zdravotné úrady v rámci obmedzení v boji proti pandémii koronavírusu, v nedeľu večer však RTVS na facebooku informovala, že taliansky klub napokon uvoľnil svojich hráčov.

Dvadsaťpäťročný obranca figuruje v nominácii slovenského trénera Štefana Tarkoviča na duel so Severným Írskom (12. novembra v Belfaste) a zápasy Ligy národov proti Škótsku (15. novembra v Trnave) a Česku (18. novembra v Plzni). Pri nedeľnej remíze s Atalantou (1:1) sa vrátil do zostavy Interu po tom, ako ho z októbrového asociačného termínu aj troch kôl Serie A vyradil pozitívny test ochorenie COVID-19. Národnému tímu bude k dispozícii v novembri, podľa RTVS bol už v nedeľu neskoro večer dokonca na ceste na Slovensko.

Inter bol podľa medializovaných správ jeden z klubov, v ktorých kádri sa vyskytol koronavírus a ktoré nesmú pustiť hráčov do rodných krajín. Týka sa to podľa agentúry AP aj Fiorentiny, Sassuola, FC Janov, AS Rím a Lazia Rím.

V októbri opustilo "bublinu" Juventusu Turín šesť futbalistov vrátane Cristiana Ronalda. Klub ich nahlásil lokálnym zdravotným úradom a tie posunuli informácie turínskej prokuratúre, ktorá spustila vyšetrovanie. Portál football-italia.net však pripomenul, že nominovaní reprezentanti sa môžu pripojiť k národnému mužstvu neskôr, keď absolvujú izoláciu.

Výkonný riaditeľ Interu Giuseppe Marotta uviedol, že jeho klub zatiaľ nedostal žiadny zákaz. Dožaduje sa rovnosti, aby niektorí účastníci Serie A nezískali výhodu tým, že ich hráči nemusia cestovať na asociačný termín. "Táto situácia vytvára nerovnosť, takže by mal zasiahnuť minister športu Vincenzo Spadafora. Poškodzuje to regulárnosť, je absurdné, aby v regiónoch platili rôzne pravidlá, od Ríma cez Miláno po Florenciu. Sú protokoly, ale vzniká aj šedá zóna pre absenciu centrálneho riadenia. Jednotlivé miestne zdravotné úrady rozhodujú o osude klubu," vyhlásil Marotta pre taliansku tlačovú agentúru ANSA.

Oficiálnou informáciou o Škriniarovej absencii na reprezentačnom zraze nedisponoval v nedeľu večer ani Slovenský futbalový zväz (SFZ). "Do 20.45 h Slovenský futbalový zväz neobdržal žiadnu relevantnú informáciu o tom, že by náš reprezentant nemal byť milánskym Interom uvoľnený, rovnako sú na tom aj hráči iných reprezentácií," uviedol pre oficiálny web SFZ tréner slovenskej reprezentácie Štefan Tarkovič.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Inter Miláno

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia