spravy.sk spravy.sk

Talentovaný Hložek môže chýbať Sparte Praha niekoľko mesiacov
zdroj: TASR

Talentovaný Hložek môže chýbať Sparte Praha niekoľko mesiacov

Český futbalový klub Sparta Praha prišiel na dlhšie obdobie o útočníka Adama Hložeka. Osemnásťročný talent českého futbalu má problémy so zranením priehlavku a jeho absencia sa odhaduje až na niekoľko mesiacov.

Hložek už vynechal zápas Európskej ligy UEFA 2020/2021 na pôde AC Miláno (0:3) a neodcestuje ani na najbližší duel "rudých" v súťaži na pôde Celticu Glasgow (štvrtok 5. novembra). Presná diagnóza nie je známa, klub ale potvrdil "ťažkosti vážnejšieho charakteru". 

"Adam s nami bohužiaľ vzhľadom na zranenie neodcestuje na zápas Európskej ligy do Glasgowa. V budúcom týždni podstúpi niekoľko vyšetrení," citoval portál idnes.cz z komuniké klubu.

Pre Spartu ide o tretieho vážnejšie zraneného hráča zo základnej zostavy po slovenských obrancoch Dávidovi Hanckovi a Lukášovi Štetinovi. V doterajšom priebehu sezóny strelil Hložek v šiestich ligových zápasoch štyri góly, na ďalšie štyri prihral. Strata Hložeka je nepríjemná aj pre českú reprezentáciu, ktorá v Lige národov opäť v skupine súperí so Slovenskom. Reprezentačný tréner Jaroslav Šilhavý mu doprial debut v A-tíme v septembri v zápase na Tehelnom poli proti SR (3:1). Hložek tiež patrí k oporám výberu do 21 rokov, ktorý má pred sebou kľúčový súboj o postup na ME 2021.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Česká republika

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia