spravy.sk spravy.sk

Disciplinárka si posvieti na Slovan, Weiss trest nedostal
zdroj: TASR

Disciplinárka si posvieti na Slovan, Weiss trest nedostal

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) sa na svojom ostatnom stretnutí zaoberala predovšetkým zápasom medzi Dunajskou Stredou a Slovanom Bratislava, v ktorom mužstvo „belasých“ z lavičky aktívne viedol generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Disciplinárka začína disciplinárne konanie voči viacerým osobám, ale i samotnému klubu ŠK Slovan Bratislava. DK SFZ žiada o písomné stanovisko k porušeniu čl. 10/e, f Rozpisu súťaže riadenej Úniou ligových klubov pre súťažný ročník 2020/2021 trénera Stanislava Moravca a generálneho riaditeľa Ivana Kmotríka, a za porušenie čl. 20/5 Rozpisu súťaže riadenej Úniou ligových klubov pre súťažný ročník 2020/2021 aj náhradného rozhodcu Milana Štrba. Okrem toho musia delegát zápasu František Košičár a pozorovateľ rozhodcov Ľubomír Samotný podrobne písomne doplniť svoje správy z daného stretnutia.

Ivan Kmotrík ml.
Disciplinárka začala konanie aj voči generálnemu riaditeľovi ŠK Slovan Bratislava Ivanovi Kmotríkovi ml. (skslovan.com)

Na pretrase bol i Vladimír Weiss, ktorého v čase osobného voľna neznáma osoba natočila na video pri tom, ako močil na verejnosti. Disciplinárka vzala na vedomie jeho stanovisko a neprijala žiadne ďalšie opatrenia.

Za vylúčenie po dvoch žltých kartách si na jeden zápas nútene oddýchne obranca FK Pohronie Patrik Jacko. Rovnako jeden zápas vynechá po piatich žltých kartách aj Matej Moško zo Zlatých Moraviec.

Asistent trénera v FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa Jozef Pavlík dostal za hrubé nešportové správanie a porušenie povinnosti vyplývajúcej z rozhodnutia orgánu SFZ (verbálny nesúhlas s rozhodnutím rozhodcu, s následným vykázaním z extra sedenia počas trvania disciplinárnej sankcie) v dueli 10. kola FL s AS Trenčín trest v podobe pozastavenia výkonu akejkoľvek funkcie a zákazu vstupu do šatní, technickej zóny, vrátane priestorov hráčskej lavičky, priestorov extra sedenia a priestorov vyhradených pre delegované osoby na tri súťažné stretnutia.

Celé znenie úradnej správy si môžete prečítať TU.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: ŠK Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia