spravy.sk spravy.sk

DAC prišiel o dvojicu trénerov, odišli do Indie
zdroj: dac1904.sk

DAC prišiel o dvojicu trénerov, odišli do Indie

Líder Fortuna ligy z Dunajskej Stredy musí riešiť nečakané problémy. Vedenie klubu uvoľnilo spod zmluvy trénera brankárov Martina Rašku a kondičného kouča Csabu Gábriša. Obaja na Žitnom ostrove skončili na vlastnú žiadosť.

Raška a Gábriš dostali zaujímavú pracovnú ponuku z prvoligového indického klubu Chennaiyin FC, ktorý vedie niekdajší lodivod Dunajskej Stredy Csaba László. 

„Pochopiteľne, odchod dvojice členov nášho realizačného tímu vo mne vyvoláva zmiešané pocity. Martin pôsobil u nás od roku 2017, kým pre Csabu to bolo druhé obdobie v klube, keď predtým pracoval aj v štábe Marca Rossiho. Obaja boli trénermi-špecialistami, na ktorých mohol klub stavať. Samozrejme, nemohol som ignorovať ich žiadosti o odchod, keďže dostali lukratívnu ponuku zo zahraničia. Popri svojich povinnostiach pri prvoligovom mužstve dospelých zohrali obaja dôležitú úlohu aj pri napĺňaní poslania našej akadémie, ktorej práca bola od objavenia sa koronavírusu výrazne obmedzená. Prajem im veľa šťastia v ich ďalšej kariére. Obaja vedia, že naše dvere zostanú pre nich vždy otvorené,“ okomentoval športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Štyridsaťtriročný Martin Raška prišiel na Žitný ostrov v lete 2017 z Michaloviec. Okrem A-mužstva sa venoval aj talentovaným brankárom v akadémii. Csaba Gábriš pôsobil v DAC prvýkrát v sezónach 2016/17 a 2017/18 ako kondičný tréner. Následne pracoval v štábe Csabu Lászlóa v Dundee United a v Sepsi OSK. Na rovnakú pozíciu sa do Dunajskej Stredy vrátil v úvode tohto roka, najskôr ako súčasť akadémie, počas koronaprestávky sa ujal aj hráčov A-tímu. Kontinuálne prešiel do realizačného tímu Bernda Storcka.

V tomto indickom klube sa obaja tréneri stretnú aj so slovenským futbalovým útočníkom Jakubom Sylvestrom, ktorý sa v polovici októbra s novým zamestnávateľom dohodol na zmluve do konca prebiehajúcej sezóny. Tridsaťjedenročný Sylvestr prišiel do klubu ako voľný hráč, v lete mu vypršal kontrakt s izraelským Hapoelom Haifa. V Izraeli pôsobil od roku 2019, obliekal si tam aj dresy Beitaru Jeruzalem, Bnei Yehuda a FC Ashdod. Slovenský svetobežník si predtým vyskúšal aj kluby v Chorvátsku (Dinamo Záhreb), Nemecku (Erzgebirge Aue - najlepší strelec druhej bundesligy, 1. FC Norimberg, SC Paderborn) a Dánsku (Aab Aalborg).

Informácie pochádzajú z webu dac1904.sk.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia