spravy.sk spravy.sk

Inšpirovali sa v Holandsku. Senica chce zaplniť štadión plyšákmi
zdroj: fksenica.eu

Inšpirovali sa v Holandsku. Senica chce zaplniť štadión plyšákmi

Aj v ťažkých časoch pomáhajú. Po nedávnej finančnej pomoci Poliklinike Senica n.o. sa FK Senica rozhodol podporiť detské domovy v blízkom okolí. Tentoraz na to ale potrebuje pomoc od fanúšikov.

Najbližší domáci ligový zápas Záhorákov bude spojený s ďalšou dobročinnou akciou. Duel proti Seredi sa uskutoční bez prítomnosti divákov, no tribúny by predsa len nemuseli zívať prázdnotou. Seničania sa po vzore holandského Heerenveenu rozhodli zaplniť štadión plyšovými hračkami, ktoré budú po stretnutí distribuované do jednotlivých detských domovov v okolí. Do spomínaného zápasu môže každý jeden fanúšik darovať klubu akúkoľvek plyšovú hračku.

zdroj: Twitter

„V tejto náročnej dobe sme sa rozhodli pre ďalšiu formu pomoci tým, ktorí to najviac potrebujú. Inšpirovali sme sa od holandského klubu SC Heerenveen, ktorý zrealizoval rovnaký nápad uplynulý víkend v ligovom zápase proti FC Emmen. Všetky vyzbierané plyšové hračky darujeme detským domovom v okolí, kde potešia tých, ktorí to potrebujú najviac. Nakoľko sa zápasy momentálne odohrávajú bez divákov na tribúnach, využijeme tento fakt a posadíme plyšové hračky v zápase proti Seredi do hľadiska," priblížil zámer klubu mediálny manažér FK Senica Igor Tabiš.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia