spravy.sk spravy.sk

Tarkovič predstavil realizačný tím, vsadil na známe tváre
zdroj: futbalsfz.sk

Tarkovič predstavil realizačný tím, vsadil na známe tváre

Nový tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič predstavil kompletný realizačný tím. Okrem asistentov Samuela Slováka a Mareka Mintála mu budú pomáhať i ďalšie známe mená, ktoré pri národnom tíme už pracovali.

„V prvom rade by som sa rád poďakoval za odvedenú prácu predošlému realizačnému tímu. Všetkých si vážim, osobne ich poznám a viem, že majú svoje odborné kvality, želám im len to najlepšie. Pri nástupe do pozície reprezentačného trénera som povedal, že túto situáciu vnímam ako krízovú a preto sa chcem obklopiť ľuďmi, ktorých dokonale poznám a ktorí so mnou už v takejto náročnej situácii spolupracovali. Pre mňa to znamená hlavne to, že v dôležitých a možno rozhodujúcich detailoch, ktoré bude nutné počas zrazu zvládať, tí ľudia poznajú mňa a rovnako tak, poznám aj ja ich. Viem ako reagujú a čo môžem od nich očakávať. K nim pribudli Marek Mintál a Samo Slovák, ktorí majú skúsenosti na reprezentačnej úrovni z play-off zápasov o postup na ME U21. Marek Košáň a Martin Nozdrovický v realizačnom tíme pôsobili doteraz,“ priblížil Štefan Tarkovič pre futbalsfz.sk, podľa čoho zostavoval staronový realizačný tím.

Niekdajšieho asistenta Jána Kozáka st. pri kormidle národného mužstva potešilo, že sa znovu zíde známa "partia". „Úprimne priznávam, že keď som ich oslovoval, nepredpokladal som, že všetci moju ponuku príjmu a oni ju bez zaváhania do jedného akceptovali, hoci vedia, že sa jedná o konkrétnu situáciu na tento zraz. A to si veľmi vážim. Pre mňa je to len dôkaz toho, že tímová atmosféra je dobre nastavená, cítim z tých ľudí veľkú energiu, čo je určite základ, aby sa nám podarilo splniť cieľ a na Euro postúpiť,“ dodal odhodlane Tarkovič, ktorý v prípade úspešného zvládnutia novembrových zápasov možno zotrvá na lavičke aj dlhšie obdobie.

Slovákov najskôr čaká finále baráže EURO 2020 na pôde Severného Írska (12. novembra v Belfaste), následne absolvujú zápasy Ligy národov so Škótskom (15. novembra v Trnave) a v Česku (18. novembra v Plzni).

Realizačný tím slovenskej futbalovej reprezentácie:
Hlavný tréner: Štefan Tarkovič
Asistenti trénera: Marek Mintál, Samuel Slovák
Tréner brankárov: Miroslav Seman
Technický vedúci: Róbert Tomaschek
Kondičný tréner: Martin Rusňák
Lekári: Vladimír Pener, Ján Baťalík
Fyzioterapeuti: Marián Drinka, Martin Nozdrovický, Peter Hečko
Masér: Marián Prelovský
Kustódi: Ján Beniak, Marek Košáň
Videoanalytik: Michal Slyško

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - futbal

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia