spravy.sk spravy.sk

Kmotrík reaguje na ataky: Namiesto futbalu sa opäť hľadá senzácia
zdroj: skslovan.com

Kmotrík reaguje na ataky: Namiesto futbalu sa opäť hľadá senzácia

Šláger fortunaligovej jesene medzi Dunajskou Stredou a bratislavským Slovanom sa skončil zmierlivou remízou. Spokojnosť panovala v oboch táboroch, veď DAC si udržal líderskú pozíciu a „belasí“ bodovali napriek veľkým problém, ktoré ich postretli v uplynulých dňoch.

Slovan cez týždeň zasiahol koronavírus, ktorý vyradil prakticky celý realizačný tím a zasiahol i do hráčskeho kádra. Najväčšie opory mužstva ale boli v nedeľu k dispozícii a obhajca titulu tak nastúpil v silnom zložení. To sa však nedá povedať o realizačnom tíme, ktorý bol zložený na poslednú chvíľu. Na lavičke bol dokonca i generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml., čo vzbudilo enormnú pozornosť. Viac než o samotnom zápase sa po šlágri jesene hovorilo práve o tom, že Ivan Kmotrík ml., v zápise vedený ako vedúci mužstva, dirigoval tím ako hlavný tréner. Fotky či videá od včera kolujú po internete, na čo sa ŠK Slovan Bratislava rozhodol reagovať.

„Po zápase v Dunajskej Strede sme boli konfrontovaní s množstvom otázok a pochopiteľne nám neunikli mediálne výstupy, ktoré sa namiesto samotného zápasu venovali prítomnosti generálneho riaditeľa Ivana Kmotríka ml. na lavičke belasých. Rovnako niektorí spochybňovali naše tvrdenia o pozitívnych prípadoch na Covid-19 v tíme a nepriaznivom zdravotnom stave viacerých hráčov. Ešte raz opakujeme, že pravidelné testovanie hráčov a realizačného tímu odhalilo 14 pozitívnych prípadov na Covid-19. Vypadol nám celý realizačný tím a viacerí hráči nastúpili so sebazaprením cez bolesť či menšie zranenia. O odloženie zápasu sme žiadali zo zdravotného hľadiska, aby sa ďalej nešírilo ochorenie Covid-19. V danej situácii sme však nemali inú možnosť ako nastúpiť a hrať v čo najsilnejšom zložení, resp. s hráčmi, ktorí po fyzickej a zdravotnej stránke mohli zasiahnuť do hry,“ píšu na svojom webe „belasí“.

K situácii sa znovu vyjadril aj samotný Ivan Kmotrík ml.: „Je smutné, že namiesto futbalu sa opäť hľadá senzácia tam, kde žiadna nie je. Neviem, či si tí, ktorí útočia na mňa a najmä na klub, uvedomujú, v akom rozpoložení sa naši hráči pred zápasom ocitli. V takých situáciách musíme prijímať aj neobvyklé riešenia. Svojou prítomnosťou na lavičke som chcel dať hráčom najavo, že v tom nie sú sami a ako klub stojíme za nimi. Bolo to riešenie, ktoré si vyžiadala daná situácia. Ak toto pre niekoho v situácii, keď nám pre Covid-19 chýbal celý realizačný tím a veľa hráčov nastúpilo so sebazaprením, predstavuje problém, tak nech sa páči. Je však naozaj smutné, keď v tak ťažkej zdravotnej situácii, v ktorej sme sa ocitli, prichádzajú takéto neopodstatnené útoky na moju osobu a na klub. Pre mňa je prioritou Slovan Bratislava, a preto som sa rozhodol osobne do tejto situácie vložiť a podporiť hráčov. Bez ohľadu na kritické hlasy a osobné útoky som rád, že sme tento veľmi náročný zápas zvládli a získali sme veľmi cenný bod. Tým považujem túto tému za uzavretú.“

DAC Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava (25. október) (8 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: ŠK Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia