spravy.sk spravy.sk

Boszovi sa nepáčil gólostroj Ajaxu: Je to zlé pre holandský futbal
zdroj: TASR/AP

Boszovi sa nepáčil gólostroj Ajaxu: Je to zlé pre holandský futbal

Vysoké sobotňajšie víťazstvo futbalistov Ajaxu Amsterdam 13:0 nevyvolalo znepokojenie iba medzi fanúšikmi zdolaného tímu VVV Venlo. Nepáčilo sa ani bývalému trénerovi Ajaxu Petrovi Boszovi, ktorý v súčasnosti vedie v nemeckej Bundeslige Bayer Leverkusen. Ten sa obáva, že výsledok vrhá zlé svetlo na holandskú najvyššiu súťaž.

Ajax vylepšil po 48 rokoch vlastný strelecký rekord Eredivisie. Pri predchádzajúcom vyhral v máji 1972 nad Vitesse Arnhem 12:1. "Nemám vysvetlenie pre tento výsledok. Každý o ňom hovorí, je to zlé pre holandský futbal," vyhlásil Bosz podľa DPA.

Trinásťgólové predstavenie však stále neznamenalo zlepšenie klubového rekordu. V roku 1984 zvíťazil Ajax v Pohári UEFA na pôde luxemburského tímu Red Boys Differdange dokonca 14:0. "Ako ste mohli vidieť, ak sa sústredíte a hráte dobre, môžete dať veľa gólov," odmietol sa ospravedlňovať 37-ročný veterán Klaas Jan Huntelaar. Bývalý holandský reprezentant sa podieľal na gólostroji dvoma zásahmi, hoci prišiel na trávnik až v 70. minúte.

Hlavnou hviezdou večera bol 19-ročný útočník z Burkiny Faso Lassina Traoré, ktorý päť gólov dal a na ďalšie tri prihral. "Som hrdý na to, že môžem byť súčasťou tohto tímu. Dnes sme boli mimoriadne hladní po góloch," povedal po zápase pre stanicu NOS.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Ajax

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia