spravy.sk spravy.sk

Slovan sa s DAC nedohodol, hrať sa bude!
zdroj: skslovan.com

Slovan sa s DAC nedohodol, hrať sa bude!

Futbalový klub ŠK Slovan Bratislava v sobotu informoval, že po testovaní na koronavírus sa v jeho tíme objavilo 14 pozitívnych prípadov. Hráči nemohli absolvovať predzápasový tréning a nebudú k dispozícii ani v nedeľňajšom šlágri 11. kola Fortuna ligy proti FC DAC 1904 Dunajská Streda.

"ŠK Slovan Bratislava na základe nepriaznivého vývoja zdravotnej situácie v A-mužstve, kde bolo diagnostikovaných 14 pozitívnych prípadov Covid-19, adresoval Únii ligových klubov (ÚLK) a FC DAC 1904 Dunajská Streda ako dotknutému klubu žiadosť o odloženie nedeľňajšieho zápasu," píše sa na klubovom webe "belasých".

ÚLK sa ako riadiaci orgán súťaže riadi schváleným manuálom. Slovan má k dispozícii minimálne 13 hráčov (vrátane brankára), a tak by odloženie zápasu pripadalo do úvahy len v prípade dohody klubov, resp. súhlasu súpera. "K takejto dohode ani súhlasu však neprišlo," vysvetľujú Slovanisti: "Využili sme všetky dostupné možnosti, aby sme zápas mohli odohrať v inom termíne v plnom zložení. Keďže to však nie je možné, musíme akceptovať nariadenia vyplývajúce z manuálu ÚLK. V priebehu dňa budeme informovať o aktuálnej situácii v mužstve i zložení náhradného realizačného tímu."

Lekársky tím úradujúceho majstra robí maximum, aby "belasí" mohli nastúpiť v čo najlepšej možnej zostave. Definitívna nomináciu na stretnutie bude známa po ukončení antigénového testovania a zhodnotení aktuálneho zdravotného stavu kádra. Vyhodnotenie by malo prebehnúť v popoludňajších hodinách. "Žiaľ, pre pozitívne testy či zdravotné problémy nám bude chýbať veľa hráčov. Určite nebudeme môcť nastúpiť v plnej sile," povedal pre skslovan.com generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. 

Slovanistov povedie z dôvodu povinnej karantény Darka Milaniča a jeho tímu náhradný realizačný tím. "V tejto chvíli je dôležité zomknúť sa, prijať fakty a aj v ťažkej situácii urobiť maximum pre úspech. Preto som sa rozhodol, že počas zápasu budem prítomný na lavičke, aby som osobne vyjadril podporu mužstvu a ukázal, že sme v tom všetci spolu ako jeden klub a ako jedna rodina. Svojou prítomnosťou chcem dať mužstvu najavo, že držíme spolu a nevzdávame sa," vyhlásil Kmotrík ml. Popri ňom budú na lavičke aj športový riaditeľ klubu Richard Trutz, Stanislav Moravec (tréner juniorky), Szilárd Németh (asistent trénera v juniorke), Peter Boroš (tréner brankárov v Akadémii ŠK Slovan) a Matej Balun (kondičný tréner v Akadémii ŠK Slovan).

Odporúčame

Najnovšie z klubu: DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia