spravy.sk spravy.sk

Bruggy potvrdili u troch hráčov COVID-19, medzi nimi i český reprezentant
zdroj: TASR

Bruggy potvrdili u troch hráčov COVID-19, medzi nimi i český reprezentant

Traja futbalisti z kádra úradujúceho belgického majstra FC Bruggy mali pozitívny test na nový koronavírus. V nedeľu klub oznámil, že po potvrdení nákazy zamierili do karantény brankár Simon Mignolet, obranca Odilon Kossounou, a tiež český útočník Michael Krmenčík.

"Okrem hráčov mal pozitívny test aj generálny riaditeľ Vincent Mannaert," priznal klub vo vyhlásení. Potvrdil, že ani jeden zo spomínaných neodletí s tímom na utorkový zápas Ligy majstrov 2020/2021 v Petrohrade.

FC Bruggy informovali, že pozitívne vzorky sa objavili po sobotňajšom testovaní, ktoré hráči i realizačný tím podstúpil v súlade s protokolom Pro League pred utorkovým zápasom Ligy majstrov proti Zenitu Petrohrad. "Predchádzajúce testy vo štvrtok boli negatívne, u nikoho sa ani neobjavovali príznaky ochorenia," dodal klub.

Všetci traja hráči s pozitívnym testom na COVID-19 nastúpili v sobotňajšom ligovom zápase na ihrisku Standardu Liege, Mignolet a Krmenčík boli v základnej zostave, Kossounou prišiel na trávnik v 79. minúte.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Club Bruggy

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia