spravy.sk spravy.sk

Horúca aktualita: SFZ odvolá Pavla Hapala!
zdroj: TASR

Horúca aktualita: SFZ odvolá Pavla Hapala!

Pavel Hapal doplatí na zlé výsledky a výkony slovenskej reprezentácie v ostatnom období. Slovenský futbalový zväz v piatok popoludní na svojej oficiálnej webstránke informoval o tom, že s českým trénerom a jeho asistentom Otom Brunegrafom ukončí spoluprácu.

Hoci sa Slováci prebojovali do finále baráže o postup na majstrovstvá Európy 2020, v ktorom si zmerajú sily so Severným Írskom, celkovo sú výkony reprezentácie ostro kritizované, čo nakoniec Pavla Hapala bude stáť miesto na lavičke. 

"Vedenie Slovenského futbalového zväzu sa operatívne zaoberalo výkonmi a výsledkami reprezentačného A-mužstva v októbrovom asociačnom termíne. Napriek postupu do finále baráže kvalifikácie ME 2020 cez Írsko vyhodnotilo výsledky v zápasoch Ligy národov UEFA a herný prejav tímu v októbrových stretnutiach ako nedostatočný a nespĺňajúci oprávnené očakávania odbornej aj širokej verejnosti. Preto vedenie SFZ navrhlo ukončenie spolupráce s trénerom Pavlom Hapalom a jeho asistentom Otom Brunegrafom. Výkonný výbor SFZ s navrhovaným krokom súhlasí a v utorok ho na svojom zasadnutí už iba potvrdí," píše sa na futbalsfz.sk.

Slovensko - Azerbajdžan (Oto Brunegraf, Pavel Hapal)
Oto Brunegraf a Pavel Hapal (foto: Jozef Bedej)

Po utorkovom zasadnutí výkonného výboru zároveň prezident SFZ Ján Kováčik oznámi meno nového trénera slovenskej futbalovej reprezentácie. Najhorúcejším kandidátom je údajne Štefan Tarkovič, ktorý bol asistentom predošlého reprezentačného trénera Jána Kozáka st.

Hapal prevzal slovenskú lavičku 22. októbra 2018 práve po Kozákovi. Súťažnú premiéru absolvoval o necelý mesiac v Lige národov proti Ukrajine, jeho zverenci vtedy zvíťazili 4:1. Celkovo Hapal viedol SR v sedemnástich zápasoch, šesťkrát sa tešil z víťazstva, štyrikrát Slováci remizovali a sedemkrát prehrali. Naposledy v stredu doma s Izraelom 2:3, hoci po polčase viedli 2:0. Hapal však pri tom chýbal, keďže bol v karanténe po pozitívnom teste na koronavírus. 

Pred pôsobením pri A-mužstve Slovenska viedol aj výber do 21 rokov. S ním v období 2015-2018 dosiahol úspech, keď mladí Slováci zvládli kvalifikáciu v konkurencii Holandska či Turecka a z prvého miesta postúpili na ME 2017 v Poľsku. Tam v tabuľke A-skupiny obsadili 2. miesto, keď zdolali domácich a vtedajších úradujúcich šampiónov Švédov. V tabuľke druhých tímov skončili na nepostupovom druhom mieste o skóre za Nemeckom.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - futbal

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia