spravy.sk spravy.sk

Bednár a Taiwo v Michalovciach s jasným cieľom: Pomôcť sebe i tímu
zdroj: MFK Zemplín Michalovce

Bednár a Taiwo v Michalovciach s jasným cieľom: Pomôcť sebe i tímu

V samom závere letného prestupového obdobia posilnili Michalovce hneď traja hráča, z toho dvaja z konkurenčnej Dunajskej Stredy. K Ricardovi Phillipsovi pribudli Martin Bednár a Abdulrahman Taiwo. Ofenzívu vystužil Ismar Tandir z českého Olomouca.

V prípade dvojice Bednár - Taiwo platí, že na Žitnom ostrove s nimi zatiaľ tréner Storck príliš nerátal, a tak bolo ich rozhodnutie dočasne zmeniť pôsobisko logickým vyustením. Obaja by mali na východe republiky hosťovať minimálne do konca tohto kalendárneho roka.

„Nejaké šumy som zaregistroval už skôr, nakoniec sa to celé udialo na poslednú chvíľu. Zavolal mi športový riaditeľ DAC a musel som sa rýchlo rozhodnúť. Prijal som túto ponuku, pretože v Dunajskej Strede som veľa nehrával. Chcem pravidelne nastupovať, preto som tu. Zatiaľ do konca jesene. Verím, že v Michalovciach dostanem šancu a aj na diaľku ukážem trénerovi DAC-u, že so mnou môže počítať,“ zaželal si defenzívny stredopoliar či stopér Martin Bednár, s ktorým tréner Majoroš počíta skôr na pozíciu stredného obrancu.

Novou tvárou v Michalovciach je aj útočník Ismar Tandir (foto: MFK Zemplín Michalovce)

„Je fajn byť znovu v slovenskej lige, myslím si, že Michalovce sú pre mňa dobrý tím. Mám šancu pravidelne hrávať. Potrebujem to, aby som sa mohol ďalej rozvíjať a zlepšovať. Samozrejme, mojou ambíciou je strieľať góly, no prioritou je pomôcť tímu. Je jedno, či to bude gólmi, asistenciami alebo dobrými výkonmi,“ nechal sa počuť útočník Abdulrahman Taiwo, ktorý na jar z DAC-u hosťoval v Karvinej.

Zaujímavosťou je, že Bednár odchádzal na Žitný ostrov práve zo Zemplína. Do svojho bývalého klubu sa vrátil po dvoch rokoch. „Poznám to tu, viem, čo ma čaká. Mužstvo nemalo dobrý vstup do sezóny, ale prišli nejaké posily, tak verím, že sa nám bude dariť. Za ten čas, čo som tu nebol, sa kabína dosť zmenila, no je tu dobrá partia,“ pochvaľuje si 21-ročný rodák z Prešova a jeho slová potvrdil aj o rok starší Taiwo: „Chalani v kabíne sú super, prijali ma medzi seba, rovnako ako tréneri. Rýchlo som si zvykol na nové prostredie.“

Jozef Majoroš
Jozef Majoroš verí, že nové tváre prinesú do jeho tímu oživenie (foto: TASR)

V sobotňajšom ligovom zápase proti Dunajskej Strede však na základe dohody klubov ani jeden nastúpiť nemôže. „Chcel som hrať, zvlášť proti DAC-u, bolo by to špeciálne. No počkám si, verím, že o týždeň v Nitre už nastúpim,“ povedal Bednár. „Veľmi sa teším na zápasy, no musím byť trpezlivý a tvrdo pracovať, aby som bol pripravený na debut v novom drese,“ dodal Taiwo.

Radosť z príchodu nových posíl netají ani tréner Jozef Majoroš. Jeho tím sa v úvode sezóny trápil v defenzíve i v ofenzíve a po deviatich kolách okupuje až desiatu priečku v tabuľke. „Tvrdil som, že potrebujeme aj skúsenejších hráčov. Hoci Bednár a Taiwo sú ešte relatívne mladí, no už majú niečo za sebou. Tandir má dostatok skúseností. Verím, že všetci traja dobre zapadnú do tímu a prinesú to, čo očakávame,“ verí lodivod východniarov, ktorý v sobotu bude môcť počítať aj so stredopoliarom Popovitsom. Ten bol síce v poslednom dueli v Seredi vylúčený, no disciplinárna komisia trest prehodnotila a uznala, že grécky legionár nemal byť vylúčený: „Ja som už po zápase tvrdil, že tá penalta a vylúčenie boli neoprávnené. Čakali sme takýto verdikt. Body nám to už nevráti, je to za nami. Pozeráme sa dopredu.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia