spravy.sk spravy.sk

FOTO: Kat Slovákov Zahavi potešil malého fanúšika. Palec hore!
zdroj: TASR

FOTO: Kat Slovákov Zahavi potešil malého fanúšika. Palec hore!

Tréneri na neho upozorňovali, hráči vedeli, že predstavuje nebezpečenstvo, napriek tomu sa hetrikom postaral o famózny obrat a víťazstvo Izraela nad Slovenskom 3:2. Útočník Eran Zahavi v Trnave potvrdil svoje kvality a formu, no okrem toho ukázal i dobré srdce.

Tridsaťtriročnému kanonierovi to v poslednej dobe poriadne sype. Veď v drese čínskeho Guangzhou zaznamenal v 106 zápasoch neuveriteľných 91 gólov. Darilo sa mu aj v predošlom pôsobisku, za Maccabi Tel Aviv odohral 119 duelov s bilanciou 98 gólov. Od septembra je hráčom holandského PSV Eindhoven, za ktorý zatiaľ stihol nastúpiť na dva zápasy. Strelil gól a pridal asistenciu.

Slovákov rozosmutnil Zahavi druhopolčasovým hetrikom, ktorým sám otočil skóre a zabezpečil Izraelu cenné víťazstvo na pôde Slovenska. No o tom, že je rodák zo štvrtého najväčšieho izraelského mesta Rishon LeZion nielen dobrý futbalista, ale i človek, svedčí moment, ktorý sa udial ešte pred samotným zápasom.

Zahavi má svojich fanúšikov aj pod Tatrami. Jeden z nich, malý chlapec na vozíku aj so svojím otcom, na neho čakal pred hotelom, kde bol ubytovaný izraelský tím. A hoci dnes vo svete kvôli pandémii koronavírusu platia rôzne prísne obmedzenia, Zahavi neváhal a ochotne sa odfotil so svojim malým priaznivcom. Navyše, túto fotku zverejnil i na svojom Instagrame, kde uverejnil milé slová.

„Futbal je nad všetkým, čo ľudia môžu pochopiť. Je to niečo, čo prekračuje hranice náboženských kultúr a všetkého ostatného. Na fotke je slovenský chlapec, ktorý spolu so svojím otcom čakal pred hotelom a v ruke držal môj dres. Je to pre mňa česť. Toto jeho malé gesto pre mňa znamená neskutočne veľa. Želám tomuto chlapcovi veľa zdravia, ďakujem mu za čas, ktorý bol ochotný obetovať, aby sa so mnou stretol,“ napísal Zahavi a nakoniec dodal: „Všetkým vám želám veľa zdravia. Verím, že toto ťažké obdobie čo najskôr pominie. Buďme k sebe dobrí.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Izrael

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia