spravy.sk spravy.sk

Zväz definitívne prerušil svoje súťaže, hrať sa nebude druhá liga ani pohár
zdroj: jäzva

Zväz definitívne prerušil svoje súťaže, hrať sa nebude druhá liga ani pohár

Slovenský futbalový zväz (SFZ) vo štvrtok pozastavil až do odvolania všetky seniorské súťaže pod svojou kuratelou. Reagoval tak na nové protipandemické opatrenia, ktoré vstúpili do platnosti. Výnimku z nich dostala najvyššia Fortuna liga, prerušená však bude II. liga i Slovenský pohár-Slovnaft Cup.

"SFZ pozastavuje (prerušuje) všetky seniorské súťaže riadené SFZ od dnešného dňa, to znamená od 15. októbra 2020 vrátane a všetky neodohrané súťažné stretnutia sú týmto odložené na neurčito, až do odvolania. Zároveň SFZ odporúča všetkým regionálnym a oblastným futbalovým zväzom uplatniť rovnaký postup pre súťaže, ktoré sú v ich riadiacej kompetencii a pôsobnosti," uviedol SFZ na svojom webe.

Už predtým, od pondelka 12. októbra vrátane, pozastavil zväz všetky súťaže mládeže, žien a dievčat riadené SFZ. 

"SFZ rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia COVID-19, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie s cieľom ochrany verejného zdravia a bude sa nimi riadiť," píše sa vo štvrtkovom stanovisku SFZ.

Druhá najvyššia súťaž mala cez víkend pokračovať zápasmi 13. kola, na budúci týždeň boli naplánované aj duely 3. a 4. kola Slovenského pohára-Slovnaft Cupu.

Od štvrtka sa na Slovensku až do odvolania môžu konať len najvyššie profesionálne súťaže v piatich odvetviach. Pri ligových výnimkách platí podmienka, že sa uskutočnia bez divákov a hráči/hráčky budú mať pravidelné testy. Ústredný krízový štáb SR tak reagoval na rastúce počty nakazených koronavírusom.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia