spravy.sk spravy.sk

Víkendové prenosy Bundesligy sú pre zhoršujúcu sa situáciu v ohrození
zdroj: TASR/AP

Víkendové prenosy Bundesligy sú pre zhoršujúcu sa situáciu v ohrození

Nárast počtu pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19 v Nemecku komplikuje vysielanie víkendového kola futbalovej Bundesligy. Hygienický protokol súťaže totiž zakazuje vstup na štadión osobám z rizikových regiónov, kam sa nedávno zaradili aj Mníchov a Kolín, kde sídlia viaceré média na čele so spoločnosťou Sky, ktorá je vysielateľom. Informáciu priniesol denník Kicker.

V spomenutých mestách dosiahol počet nakazených “vysokú“ úroveň. Protokol označuje týmto termínom všetky čísla presahujúce 35 infikovaných na 100-tisíc obyvateľov. Pri prekročení tejto hranice je v deň zápasu povolená účasť len štyrom rozhodcom namiesto piatich a pomocný personál sa scvrkne z 26 na 20 osôb. Menej bude aj zberačov lôpt, či usporiadateľov. Pracovná skupina riadiaceho orgánu súťaže údajne pracuje na tom, aby sa opatrenia nedotkli novinárov. Fanúšikovia majú prístup na tribúny naďalej zakázaný.

V tejto súvislosti navrhla zavedenie PCR, či rýchlotestov, ale aj povinnosti osôb z dotknutých regiónov zaviazať sa podpisom, že budú počas celého zápasu nosiť rúška a dodržiavať ďalšie bezpečnostné opatrenia.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Nemecko - Bundesliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia