spravy.sk spravy.sk

Košice prehrali tretíkrát po sebe, vedenie odvolalo trénera Fabuľu
zdroj: jäzva

Košice prehrali tretíkrát po sebe, vedenie odvolalo trénera Fabuľu

Marek Fabuľa už nie je trénerom druholigového FC Košice. Ambiciózny klub z metropoly východu síce úspešne vstúpil do novej sezóny, no z posledných piatich zápasov vyhral iba jeden. Vedenie žlto-modrých odvolalo 45-ročného rodáka z Prešova z funkcie po sobotňajšej vysokej prehre 1:5 v Skalici.

Košičania až do konca septembra nenašli v II. lige premožiteľa. Prvú prehru utrpeli až v zápase 10. kola v Dubnici, no následne podľahli i doma Banskej Bystrici a v sobotu na Záhorí nestačili na Skalicu. Fabuľa v poslednom stretnutí dokonca ani nesedel na lavičke, oficiálne kvôli preventívnej karanténe. Po jedenástich odohratých dueloch patrí východniarom priebežná štvrtá priečka, na konte majú 20 bodov. Na prvú Banskú Bystricu strácajú osem bodov.

zdroj: Facebook/FC Košice

Fabuľa viedol FC Košice od 12. augusta 2019, keď na lavičke nahradil odvolané duo Gejza Farkaš - Miroslav Sovič. Jeho asistentom bol Peter Šinglár. "Som veľmi rád, že ma košický klub oslovil. Môže to byť dlhodobá spolupráca a spoločne môžeme vybudovať silný klub, ktorý vytvorí solídnu konkurenciu ostatným súperom. Prioritou bude uspokojiť náročných košických divákov. Sú zvyknutí na kvalitný futbal a my chceme bojovať o ich priazeň. Tak, aby sme si ich získali pred dobudovaním nového štadióna. Verím, že z dlhodobejšej perspektívy zabojujeme o postup do prvej ligy," vravel pred rokom po nástupe do funkcie Fabuľa. Dnes je jasné, že cieľ sa mu naplniť nepodarí. Meno nového trénera FC Košice zatiaľ nie je známe.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC Kosice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia