spravy.sk spravy.sk

Miroslav Filipko sa ohradil voči vyjadreniu FK Pohronie: Stojím si za odvedenou prácou
zdroj: TASR

Miroslav Filipko sa ohradil voči vyjadreniu FK Pohronie: Stojím si za odvedenou prácou

Zdá sa, že situácia v FK Pohronie momentálne nie je ideálna. Stredoslováci sa nachádzajú na poslednom mieste Fortuna ligy, no ešte horší je fakt, že za posledné dni sa v klube udialo množstvo zmien.

Všetko odštartovalo vyradenie dvojice skúsených hráčov Lukáša Pellegriniho a Patrika Abraháma z A-mužstva, nasledovalo ukončenie spolupráce so športovým riaditeľom Miroslavom Filipkom a nakoniec i s trénerom Mikulášom Radványim.

Na aktuálne dianie reagoval klub uverejnením oficiálneho stanoviska, ktoré sme vám priniesli v plnom znení. Okrem iného predstavenstvo FK Pohronie označilo za zdroj napätia v klube športového riaditeľa Miroslava Filipka. Aj preto sme oslovili dnes už bývalého funkcionára, ktorý nám takisto poskytol svoj pohľad na vec. Aj v tomto prípade vám stanovisko uverejňujeme v plnom znení a bez redakčných úprav.

„Ako sa píše v úvode oficiálneho stanoviska vedenia klubu z dňa 7. októbra 2020, mal som údajne po zápase v Michalovciach informovať klub o preradení hráčov a dôvodoch ich preradenia do B-mužstva. 

Dôrazne sa ohradzujem proti tomuto klamstvu a na vysvetlenie dopĺňam, že ešte v utorok po spomínanom zápase som pred pravidelnou poradou klubu nad takouto myšlienkou ani len neuvažoval! Práve ľudia z vedenia prišli s podloženými informáciami o spomenutých hráčoch, na základe ktorých žiadali tvrdý zásah aj so súhlasom trénera, čo vyústilo do zdĺhavej argumentácie daných zistení.

Aby mala verejnosť viac konkrétnych informácií a mohla si urobiť názor, ešte týždeň predtým som riešil pokračovanie hráča L. Pellegriniho po skončení zmluvy, aby sa zaradil do štruktúr klubu. Podobne ako to bolo riešené s bývalým hráčom L. Tesákom, ktorý sa následne stal členom realizačného tímu.

Údajne som mal byť zdrojom napätia v klube, čo poväzujem za ďalšiu absurditu a môžem sa na tejto invektíve voči mojej osobe len pousmiať.

Futbal je šport, kde sa pracuje pod stresom, emóciami a napätím. Jednoducho je to súčasť celého futbalového procesu. Stojím si za svojou odvedenou prácou a odpoveďou je, výrazný posun mužstva, jeho etablovanie sa v najvyššej súťaži a konkurencieschopnosť.

Na záver chcem vyzdvihnúť korektný prístup a prácu spolumajiteľa klubu B. Glezga, ktorý má najväčšiu zásluhu na progresívnom budovaní značky klubu FK Pohronie,“ vyjadril sa pre ProFutbal.sk k situácii Miroslav Filipko.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia