spravy.sk spravy.sk

Suarez ťažko znášal koniec v Barcelone: Aj som si poplakal
zdroj: TASR/AP

Suarez ťažko znášal koniec v Barcelone: Aj som si poplakal

Uruguajský futbalista Luis Suarez s odstupom času priznal, že odchod z FC Barcelona znášal ťažko. Španielsky klub sa po nevydarenej predchádzajúcej sezóne, v ktorej nezískal žiadnu trofej, rozhodol 33-ročného útočníka predať. Suarez zamieril do konkurenčného Atletica Madrid, za ktorý strelil pri debute dva góly.

V Barcelone získal Suarez od príchodu z FC Liverpool v roku 2014 trinásť trofejí. S 98 gólmi je tretí najlepší kanonier FC Barcelona v histórii. "Nepáčilo sa mi, ako prišlo k môjmu odchodu z Barcelony. Z celej situácie som bol smutný a niekoľko dní som pre to preplakal," povedal Suarez, ktorý prestúpil do Atletica za šesť miliónov eur a s novým klubom podpísal dvojročný kontrakt. 

Za jeho odchodom z Camp Nou bola údajne požiadavka nového trénera Ronalda Koemana, ktorý klubovým funkcionárom povedal, že Suarez nefiguruje v jeho plánoch. "Sú veci, na ktoré stále nepoznám odpoveď. Aby ma poslali trénovať individuálne s tým, že nepatrím medzi 22 hráčov A-tímu, to mi prišlo ponižujúce. Bol som z toho sklamaný," dodal Suarez.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia