spravy.sk spravy.sk

Žilinskú rezervu bude zachraňovať staronový tréner
zdroj: Lukáš Urbašík

Žilinskú rezervu bude zachraňovať staronový tréner

Zatiaľ, čo po minulé roky hrával B-tím MŠK Žilina v II. lige zväčša o popredné priečky, vstup do novej sezóny „šošonom“ nevyšiel. Po deviatich odohratých zápasoch im s piatimi bodmi patrí až trinásta priečka. Zachraňovať rezervu spod Dubňa bude najnovšie tréner Vladimír Veselý.

Skúsený kormidelník sa do Žiliny vrátil po dvoch rokoch strávených v Třinci, Podbrezovej a v Ružomberku. B-tím „šošonov“ viedol už v sezóne 2013/2014, okrem toho pod Dubňom pôsobil aj v ďalších mládežníckych kategóriách. Už bývalý tréner žilinského projektu Norbert Guľa rozšíril realizačný tím A-mužstva, v ktorom bude asistovať hlavnému koučovi Pavlovi Staňovi.

„Môj príchod do Žiliny sa uskutočnil veľmi rýchlo, mal som deň na premyslenie, ponuku som prakticky bez dlhšieho rozmýšľania akceptoval. Predsa len je to Žilina, tu som vyrástol, tu som doma,“ povedal pre mskzilina.sk Veselý, ktorý verí, že skúsenosti nadobutnuté v iných kluboch naplno zužitkuje: „Zistil som, ako to funguje v iných kluboch. Verím, že ma to posunulo trénersky ďalej. Každá skúsenosť je dobrá.“

Staronový tréner, ktorý v ročníku 2016/2017 asistoval v "B"-tíme Jaroslavovi Kentošovi, už má za sebou aj premiéru na lavičke. Tá mu však nevyšla. V sobotňajšom zápase Žilinčania nestačili na Liptovský Mikuláš, ktorému podľahli tesne 1:2, napriek tomu, že v stretnutí viedli. „Situácia je taká, aká je. Som s tým stotožnený a urobím maximum, aby som posúval hráčov po individuálnej stránke, ale aj tímovo. Verím, že sa to prejaví aj postavením v tabuľke," zaželal si ešte pred spomenutým duelom Vladimír Veselý.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Žilina B

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia