spravy.sk spravy.sk

Michalovce sa vyzbrojili v hodine dvanástej, priviedli známe mená
zdroj: foto: dac1904.sk

Michalovce sa vyzbrojili v hodine dvanástej, priviedli známe mená

Trvalo to najdlhšie ako mohlo, ale priaznivci MFK Zemplín Michalovce sa dočkali. Tréner Jozef Majoroš od štartu prípravy pred novou sezónou avizoval, že mužstvo posilnia kvalitní hráči, no postupne prichádzali len mladí futbalisti bez potrebných skúseností. To sa ale čiastočne zmenilo v posledný deň transferového okna.

Niektorí už ani nedúfali, že jediný zástupca východného Slovenska vo Fortuna lige ešte naozaj privedie nejaké známejšie meno. O to viac prekvapila informácia, že tie mená sú hneď tri. Ofenzívu aktuálne desiateho celku našej najvyššej súťaže vystužila dvojica legionárov, do stredu poľa sa vrátil bývalý hráč žlto-modrých. Naopak, tím opustil nigerský zakončovateľ Modibo Sidibé, ktorý zamieril do druholigového Komárna.

Do Michaloviec sa vrátil 21-ročný stredopoliar Martin Bednár, ktorý práve zo Zemplína v lete 2018 prestúpil do Dunajskej Stredy. Vo svojom bývalom klube bude hosťovať do konca kalendárneho roka. To isté platí aj o 22-ročnom útočníkovi Abdulrahmanovi Taiwovi. Ten na jar pôsobil v českom tíme MFK Karviná, na jeseň sa zo Žitného ostrova presunie do Michaloviec. 

Tretím do partie je takisto na Slovensku známy útočník Ismar Tandir. Dvadsaťpäťročný rodák z Frankfurtu už na Slovensku hrával za Ružomberok či naposledy za Pohronie. Do Michaloviec prestúpil z českého celku Sigma Olomouc. Všetky tri nové akvizície by sa mali v akcii predviesť po reprezentačnej prestávke, v sobotu 17. októbra v domácom súboji proti Dunajskej Strede.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia