spravy.sk spravy.sk

Senica s ďalšou stopérskou posilou, rozlúčila sa s troma hráčmi
zdroj: fksenica.eu/Braňo Španka

Senica s ďalšou stopérskou posilou, rozlúčila sa s troma hráčmi

Zdá sa, že v FK Senica stále nie sú spokojní so zložením aktuálneho kádra. Záhoráci po výrazných zmenách v klube okupujú po úvodných deviatich kolách Fortuna ligy deviatu priečku, na konte majú osem bodov. Zverenci trénera Šoltisa majú jednu z najhorších defenzív v súťaži, na čo patrične zareagovali.

Senica inkasovala v doterajšom priebehu súťaže až 18-krát, rovnako ako Žilina. Viac gólov dostali už iba Michalovce (22). Aj preto sa klub rozhodol vystužiť zadné rady a dohodol sa na ročnom kontrakte s 29-ročným chorvátskym stopérom Antoniom Asanovićom. Ten už dokonca figuroval i v nedeľňajšej zápasovej súpiske proti AS Trenčín.

„Som veľmi šťastný, že som prišiel do FK Senica a podpísal tu ročný kontrakt. Chcem sa čo najskôr adaptovať v klube, musíme začať vyhrávať zápasy a zbierať body," rozhovoril sa pre fksenica.eu odchovanec Hajduku Split, ktorý v minulej sezóne pôsobil v Zlatých Moravciach a pred tým v Dunajskej Strede: „V Zlatých Moravciach som strávil pekné obdobie, bol som tam rok a pol, nastupoval som pravidelne, čo je pre futbalistu veľmi dôležité. Teraz je však mojim klubom Senica, budem bojovať za tieto farby. V každom tréningu a zápase zo seba odovzdám sto percent. Musíme začať vyhrávať zápasy a zbierať body, aby sme v tabuľke obsadili čo najlepšie umiestnenie.“

Príchodom viacerých nových tvárí sa v Senici museli rozlúčiť s trojicou hráčov. V klube skončili Tomáš Šalata, Vladimír Barbora a Damien Marie. „Vzhľadom na to, že sme sa rozhodli spraviť pohyby von z kádra, snažili sme sa doplniť mužstvo o skúseného kvalitného stopéra, ktorý by bol schopný okamžite naskočiť do rozbehnutého vlaku. Mali sme viacero alternatív, spomedzi ktorých sme si nakoniec vybrali chorvátskeho futbalistu. Nie je to žiadna neznáma, Antonio pôsobil rok a pol v Zlatých Moravciach, v každom zápase bol súčasťou základnej zostavy. Ide o stabilného hráča, ktorý nemá žiadne herné výpadky. Pevne veríme, že jeho skúsenosti a prehľad nám môžu pomôcť tam, kde to práve potrebujeme," nechal sa pre klubový web počuť športový riaditeľ Filip Holec.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Zlaté Moravce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia