spravy.sk spravy.sk

Nečakané zmeny v Pohroní, skončil aj kapitán Pellegrini
zdroj: FK Pohronie

Nečakané zmeny v Pohroní, skončil aj kapitán Pellegrini

Futbalisti FK Pohronie vstúpili do novej fortunaligovej sezóny celkom sympaticky a v úvodných dueloch nazbierali sedem bodov. K víťazstvu nad favorizovanou Žilinou ale už ďalšie nepridali a po deviatich kolách sa tak prepadli na samé dno dvanásťčlennej tabuľky.

Zdá sa, že atmosféra v klube zo stredného Slovenska nie je ideálna. Rozhodne k tomu neprispelo ani najnovšie rozhodnutie vedenia klubu, ktoré sa nečakane rozlúčilo s dvojicou hráčov patriacich medzi miláčikov publika. Podľa našich informácií s týmto krokom nie sú stotožnení ani viacerí ich spoluhráči v kabíne.

Už pred nedeľňajším zápasom proti Slovanu Bratislava (1:2) FK Pohronie informoval o zmenách v kádri. „Lukáš Pellegrini odchádza na hosťovanie do klubu FK Sitno Banská Štiavnica. Chceme, aby po ukončení hráčskeho kontraktu ostal pracovať v štruktúrach klubu FK Pohronie. Obe strany prejavili záujem o novú formu spolupráce od roku 2021, preto sa s Lukášom nelúčime, ale čoskoro ho privítame v novej funkcii,“ ozrejmili kluboví predstavitelia odchod dlhoročného kapitána do nižšej súťaže.

zdroj: Facebook/FK Pohronie

Okrem Pellegriniho si už dres Pohronia na seba neoblečú ani ofenzívny univerzál Patrik Abrahám a obranca Ryan Lindsay. „Patrik Abrahám bol preradený do farmárskeho tímu MFK Nová Baňa z dôvodu poklesu výkonnosti a nešportového správania. Obranca Ryan Lindsay sa vrátil do Kanady, keďže sa nedokázal presadiť v našom A-tíme,“ píše sa v oficiálnom stanovisku. 

Veľkú nevôľu s rozhodnutím vedenia vyjadrila aj fanúšikovská skupina Ultras Žiar nad Hronom. Ich stanovisko k súčasnej situácii vám prinášame v plnom znení a bez redakčných úprav.

zdroj: Facebook/Ultras Žiar nad Hronom

„Milí priatelia, fanúšikovia žiarskeho futbalu!

Určite ste zachytili predzápasovú informáciu z kuchyne FK Pohronie: náš klub opustili Lukáš Pellegrini, Patrik Abrahám a Ryan Lindsay. Na začiatok, dovoľte, aby sme poďakovali Ryanovi za jeho výkon v pohárových zápasoch proti Dunajskej Lužnej aj Rači. Ku odchodom "Pelleho" a Paťa Abraháma, však už nemôžeme byť zhovievaví.

Už od minulého víkendu sa k nám dostávali informácie o smutnej zákulisnej politike v klube, ktoré avizovali preradenie týchto dvoch hviezd nášho klubu do treťoligovej rezervy z Novej Bane. Tieto informácie avizovali, že jedna z kľúčových osôb v klube, rodák z Banskej Bystrice, ktorá je v tomto klube približne rok, mala mať záujem na preradení týchto hráčov a niekoľko zdrojov znalých situácií v klubu nám túto situáciu nezávisle od seba potvrdilo, a ďalej signalizovalo, že táto osoba má toxický vplyv na náš obľúbený klub.

Ceníme si, že aspoň takto, na poslednú chvíľu, hodinu pred zápasom, vedenie klubu vydalo stanovisko. Nakoľko sa však tieto informácie v priebehu piatku a soboty rozšírili na Facebooku a po meste, klub už nemal veľmi na výber.

Sme presvedčení, že Lukáš Pellegrini, náš kapitán, ktorý celkovo v Žiari nad Hronom (a Dolnej Ždani) strávil 7 rokov, či pod hlavičkou FK Žiar alebo Pohronia, si zaslúžil omnoho väčší rešpekt. Na jeho oddanosť klubu aj jeho fanúšikom žiadny žiarsky fanúšik nemôže zabudnúť. Navyše, bolo to pod jeho vedením, čo náš klub dosiahol svoj najväčší úspech - postup do Fortuna ligy. Nemenší rešpekt si zaslúži aj Patrik Abrahám, ktorý významne dopomohol k našej záchrane v najvyššej súťaži, aj cez vážne zdravotné problémy v zime. 

Aj napriek údajnej klesajúcej výkonnosti sme presvedčení, že obaja hráči majú miesto v našom prvom tímu, v ktorom boli zdrojmi skúseností, ktoré naďalej mohli posúvať mladým hráčom v našom tíme. Navyše, náš klub, žiaľ, nedisponuje tak širokým kádrom, a podľa zverejnených informácií ani zdrojmi, aby sme si mohli dovoliť vypoklonkovať takéto futbalové osobnosti nášho regiónu. Sme sklamaní, že ide o ďalšie významné mená z futablu v našom regióne, ktorým klub nedokázal vytvoriť vhodné podmienky na realizáciu a napredovanie. Tretia a piata liga nereflektujú ich schopnosti.

Aj týmto spôsobom chceme apelovať na klub, aby významným spôsobom zlepšil komunikáciu s fanúšikmi, bez ktorých by tu tento klub nebol. Žiaľ, množstvo informácií sa človek najprv dozvie na tribúnach a v pohostinstvách, a až potom z oficiálnych zdrojov. Kým iné kluby prvej a druhej ligy, ale aj nižších súťaží dokážu pravidelne komunikovať novinky, zmeny v kádri, informácie o zraneniach, pred- a pozápasové rozhovory s hráčmi či osobnosťami klubu na pravidelnej báze, máme pocit, že v Žiari nad Hronom takáto komunikácia značne absentuje a značne prispieva k tvorbe takýchto situácií. Vedeli ste napríklad, že o prestup Caleba Bimenyimanu vedeli najprv internetové portály v jeho rodnom africkom Burundi, než žiarski fanúšikovia?

Aj vzhľadom k tomu chceme apelovať na klub, aby vysvetlil a priblížil fanúšikom údajne prehrešky Patrika Abraháma, resp. aj Lukáša Pellegríniho, ktorým si zaslúžili preradenie a odchod z klubu. Pevne veríme, že to bude základ novej otvorenejšej éry v našom klube. 

Do tej chvíle v Ultras Žiar nad Hronom trváme na podpore našim ikonám, ktoré sme si uctili počas dnešného zápasu so Slovanom Bratislava a zastávame názor, že ich degradácia bola neúctivá, neférová a nehodná klubu, ktorý sa hrdil pozitívnou vnútornou atmosférou.

Ultras aj naďalej stojí pri našich hráčoch a budeme ich aj naďalej podporovať na ťažkej fortunaligovej púti!

PATRIK, LUKÁŠ, v zmysle starej hokejovej tradície vešiame pomyselné dresy s číslami 7 a 13 pod strop nášho futbalového chrámu! 

ĎAKUJEME!“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia