spravy.sk spravy.sk

Podbrezová ulovila veľkú rybu, defenzívu posilnil Boris Godál
zdroj: zpfutbal.sk

Podbrezová ulovila veľkú rybu, defenzívu posilnil Boris Godál

Výraznu posilu získal v posledný septembrový deň druholigový klub FK Železiarne Podbrezová, ktorý sa dohodol na spolupráci s obrancom Borisom Godálom. Tridsaťtriročný rodák z Trenčína prichádza na Horehronie z cyperského AEL Limassol. V minulosti pôsobil aj v AS Trenčín, Zaglebie Lubin či v FC Spartak Trnava.

"V cyperskom Limassole som sa nedohodol na pokračovaní spolupráce, a tak som sa musel poobzerať po novom pôsobisku. Podbrezová bola zo všetkých záujemcov najkorektnejšia, preto som sa rozhodol prijať túto ponuku. Páči sa mi vízia klubu, jeho projekt a aj celková atmosféra, ktorá v klube vládne. Čo sa týka osobných cieľov, tak chcem najmä ostať zdravý a čo najviac hrať. Svojou prítomnosťou sa budem mužstvu snažiť pomáhať nielen na ihrisku, ale aj v kabíne. Verím, že mužstvu pomôžem k naplneniu postupového cieľa," povedal Godál pre zpfutbal.sk bezprostredne po podpise zmluvy.

„Od Borisa si sľubujeme skvalitnenie našej hry. Pri jeho prestupe okrem kvality, ktorú jednoznačne má, zavážil aj jeho ľudský rozmer. Dlhodobo sme boli v kontakte, vedeli sme, že nie sme pre neho prvá voľba, keďže Boris určite má aj na kvalitnejšie ligy. Nakoniec sa situácia vyvinula v náš prospech a my sme veľmi radi, že sme ho získali. S Borisom sme sa dohodli na dvojročnej spolupráci a verím, že nám pomôže naplniť naše ciele," okomentoval športový riaditeľ "železiarov" Miroslav Poliaček.

Skúsený stopér si v našej najvyššej súťaži odkrútil 141 štartov a v sezóne 2017/2018 ako kapitán priviedol Trnavu k zisku majstrovského titulu. S "andelmi" v nasledujúcej sezóne triumfoval aj v Slovnaft Cupe. S Podbrezovou podpísal kontrakt na dva roky. S novým tímom zabojuje o postup do Fortuna ligy. Aktuálne sa Stredoslováci nachádzajú v tabuľke II. ligy na piatej priečke, len s trojbodovým mankom na prvú Banskú Bystricu.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Podbrezová

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia