spravy.sk spravy.sk

Sponzor im venoval tiket, Príbelce si za vyradenie Nitry rozdelia odmenu
zdroj: TJD Príbelce

Sponzor im venoval tiket, Príbelce si za vyradenie Nitry rozdelia odmenu

Ďalšie prekvapenie v aktuálnej edícii Slovnaft Cupu. Po prvoligovej Senici sa s pohárovou súťažou rozlúčili už aj futbalisti Nitry. „Corgoni“ v utorok šokujúco nestačili na dedinský tím TJD Príbelce. Štvrtoligistovi podľahli 1:2.

Príbelce mali raketový štart do zápasu. Už v 2. minúte otvoril skóre Adam Santoris a v 11. minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov Mário Kurák. Fortunaligistu vrátil do hry bezprostredne po prestávke Alen Mustafić. Očakávaný enormný tlak zo strany hostí ale neprichádzal, územnú prevahu zverenci trénera Geriho do vyrovnávajúceho gólu nepretavili. Tretie kolo pohára je ich konečnou.

„Ešte teraz sa trasiem, mám obrovské zimomriavky. Fandili sme ako o život, aby sme to udržali do konca. Súper nás tlačil, ale ubránili sme sa. Ďakujem hráčom za fantastický výkon,“ sypal zo seba v rozhovore pre sportnet.sme.sk popredseda klubu a zároveň starosta obce s približne 500 obyvateľmi Tibor Čierny.

Domáci boli obrovský outsider, v IV. lige Juh sa im v úvode sezóny príliš nedarí. Pred zápasom s Nitrou sa im dávali prakticky nulové šance. „My sme v kútiku duše dúfali a podarilo sa. Oficiálne prvýkrát hral na našom trávniku fortunaligista a hneď sme ho porazili. Je to skvelá reklama pre obec aj klub,“ pousmial sa starosta, ktorý tiež prezradil, že kabína si za postup rozdelí odmenu vo výške 2600 eur: „Náš sponzor stavil na chlapcov 100 eur s tým, že tiket im venuje. Kurz bol 26, preto hráčov čaká odmena 2 600 eur.“

Štvrtoligové Príbelce sa postarali o veľké prekvapenie. V ďalšom kole si znovu prajú súpera z Fortuna ligy (foto: TJD Príbelce)

Čas na oslavy ale amatéri nemali, vedeli, že v stredu ráno musia všetci vstávať do práce. „V týchto ligách je futbal v prvom rade o partii, až potom o niečom inom. Je jedno, kto dá gól, dôležitý je tímový úspech,“ poznamenal skúsený Mário Kurák, ktorý si v minulosti zahral aj v najvyššej súťaži. V tíme dokonca pôsobí aj Jakub Brašeň, ešte v minulej sezóne hráč Zlatých Moraviec. 

Štvrté kolo sa malo pôvodne odohrať v polovici októbra, no po najnovších nariadeniach zo strany štátu je otázne, kedy sa opäť bude hrať futbal. Isté je, že súpera určí Príbelciam až žreb. Do cesty im znovu môže postaviť súpera z Fortuna ligy. „V regióne už hrali Slovan aj Žilina, možno by to teraz chcelo niečo nové. Lákadlom by mohli byť napríklad Dunajská Streda alebo Ružomberok. Necháme sa však prekvapiť, každý z ligy by bol super. Najmä pre ľudí, ktorí prišli v hojnom počte. Robíme to pre nich,“ dodal na záver pre sportnet.sme.sk Mário Kurák.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia