spravy.sk spravy.sk

Mak túži po návrate do reprezentácie, z prestupu do Ferencvárosu mal aj obavy
zdroj: TASR

Mak túži po návrate do reprezentácie, z prestupu do Ferencvárosu mal aj obavy

Slovenský futbalista Róbert Mak verí, že prestup do Ferencvárosu Budapešť mu opätovne otvorí dvere do reprezentácie. Na septembrový zraz ho tréner Pavel Hapal nenominoval, pretože v tom čase nepôsobil v žiadnom klube.

Dvadsaťdeväťročný krídelník odštartoval kalendárny rok 2020 v tureckom Konyaspore, kde skončil po štyroch stretnutiach aj pre pandémiu koronavírusu. "Nemal som hernú a ani tréningovú prax. Tréner Hapal mi skutočnosť, že nebudem v nominácii, oznámil. Povedal som mu, že jeho rozhodnutie chápem, pretože pokiaľ nebudem mať klub, nebolo by férové, keby som bol v národnom mužstve. Uvidím, ako to bude teraz v októbri, ešte by som chcel za slovenskú reprezentáciu nastúpiť. Októbrový zraz bude veľmi dôležitý, čaká nás tam barážový zápas. Nominácia hráčov je však na trénerovi. Ak ma do tímu nepovolá, nahnevaný nebudem, ale túžim po tom, aby som v októbri na zraze mohol byť," povedal Mak v rozhovore pre oficiálnu internetovú stránku Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Na pôsobenie v tíme maďarského majstra sa teší: "Je tam veľká šanca zahrať si v skupinovej fáze Ligy majstrov, čo by bolo vynikajúce. Aj preto som sa rozhodol pre tento klub. V čase koronakrízy nebolo jednoduché si nájsť tím a oni prejavili záujem už dávnejšie, len ja som sa dlhšie rozhodoval. Nakoniec to vyšlo a som veľmi rád, že som sa stal súčasťou Ferencvárosu."

Slovensko gól radosť (Róbert Mak, Dávid Hancko)
Takto Róbert Mak oslavoval svoj gól v Budapešti 9. septembra 2019 (foto: TASR)

Slovenský útočník sa v Maďarsku stal známym počas kvalifikácie o postup na ME 2020, keď na štadióne Ferencvárosu skóroval do siete Maďarska. "Priznávam, že z prestupu som mal aj obavy. V klube sme si však túto situáciu vysvetlili a do médií sme dali spoločné vyhlásenie, že gól som dal za reprezentáciu Slovenska a s klubom to nemá nič spoločné. Každý vie, že vtedy bola situácia vyhrotená, diváci na štadióne vypískali našu hymnu, bolo tam veľa emócií. Skrátka, je to iné, keď hráte za svoju krajinu. Pre svoj nový klub budem robiť všetko a verím, že aj fanúšikovia Ferencvárosu zmenia na mňa názor," vyjadril sa odhodlane Mak.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Maďarsko - OTP Bank Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia