spravy.sk spravy.sk

Senica stále nekončí, najnovšie získala útočníka zo Švédska
zdroj: fksenica.eu/Braňo Španka

Senica stále nekončí, najnovšie získala útočníka zo Švédska

Zdá sa, že rozširovanie kádra FK Senica nemá konca kraja. Najnovšie sa Záhoráci dohodli na spolupráci s 22-ročným švédskym útočníkom Ardianom Berishom, ktorý s fortunaligistom podpísal dvojročný kontrakt s opciou na ďalší rok.

„Som veľmi šťastný a vďačný, že som dostal túto príležitosť. Stať sa hráčom Senice a hrať na tejto úrovni je pre mňa ako sen," rozhovoril sa pre fksenica.eu rodák z mestečka Laholm, ktorý v mládežníckych kategóriách pôsobil v Halmstads BK, odkiaľ v roku 2018 prestúpil do kosovského KF Trepca 89.

„Moje ambície sú veľké, chcem víťaziť a zároveň sa rozvíjať ako hráč. Mám tu všetky veci, ktoré k tomu potrebujem. Prezident klubu je fantastický, rovnako tak aj tréner a realizačný tím. Som pripravený za nich odovzdať na ihrisku všetko," sľubuje čerstvá akvizícia Senice, ktorá s tímom trénuje už viac ako dva týždne: „Od môjho prvého dňa v klube boli všetci ku mne milí a láskaví. Každý mi s niečím pomohol, vďaka čomu tu cítim kúsok domova. Tempo v tréningoch je oveľa vyššie ako vo Švédsku, je to však normálne, úroveň futbalu na Slovensku je na vyššej úrovni. Je to tu viac profesionálnejšie, v klube vládne rodinná atmosféra.“

„Ardian Berisha je veľmi zaujímavý typ útočníka, fyzicky veľmi dobre stavaný a rýchly. Dostali sme na neho typ zo Škandinávie po tom, ako prešiel mládežníckou akadémiou Halmstadsu, ktorá je na švédske pomery veľmi zaujímavá, vyprodukovala zaujímavých hráčov. Dostal sa do nižších švédskych líg, túto sezónu tam nastrieľal viac ako 15 gólov, o jeho služby sa začali zaujímať ligové kluby na čele s Falkenbergs FF. Našťastie sme stihli hráča vidieť, bol u nás dva týždňe na skúške, prekonal drobné zranenie, charakterovo je veľmi odhodlaný a vďačný za šancu. Má obrovskú vôľu a chuť do futbalu, chce veľmi pracovať. Vzhľadom na zdravotný stav našich útočníkov sme sa ho rozhodli angažovať," okomentoval príchod Berishu športový riaditeľ klubu Filip Holec.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia