spravy.sk spravy.sk

VIDEO: Gól roka v druhej lige? Famózny zásah kapitána FC Košice
zdroj: jäzva

VIDEO: Gól roka v druhej lige? Famózny zásah kapitána FC Košice

Minuloročný nováčik II. ligy FC Košice zažíva vydarený vstup do novej sezóny. Zverenci trénera Mareka Fabuľu v stredu zdolali „béčko“ bratislavského Slovana 3:0 a aktuálne majú na konte šesť víťazstiev a dve remízy. Východniari ako jediní v celej súťaži ešte nenašli premožiteľa.

Víťazstvo nad posledným Slovanom B sa očakávalo. Hostia, ktorí do Čermeľa pricestovali aj s talentovaným Dávidom Strelcom, ale nepodali zlý výkon. Výrazne ich však naštrbil moment z 33. minúty. Niečo podobné zväčša vídame len v zostrihoch Ligy majstrov. 

Famóznym zásahom, ktorý bude minimálne na Slovensku ašpirovať na gól roka, sa prezentoval domáci kapitán František Pavúk. Skúsený obranca po štandardnej situácii zostal v ofenzíve. Práve jeho našiel na hranici šestnástky skvelým centrom stredopoliar Nikola Ristovski, Pavúk si loptu stlmil na prsiach a ľavačkou nechytateľne zakončil.

Gól Františka Pavúka v čase cca 1:05 min:

zdroj: youtube.com/FC Košice

„Teší ma, že aj takto môžem pomôcť mužstvu,“ vravel po stretnutí skromne autor už štyroch tohtosezónnych gólov: „Štyri góly v sezóne som už síce strelil, ale určite nie v ôsmich zápasoch. Tento posledný bol navyše veľmi pekný, taký som ešte nedal. Samozrejme, že ma to potešilo.“

Druhá liga pokračuje v rýchlom tempe, už v sobotu sa Košičania predstavia na pôde dvanástej Dubnice. Čo myslíte, udržia si svoju neporaziteľnosť?

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC Kosice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia