spravy.sk spravy.sk

Vladimír Weiss je opäť fit a hlási: Nemôžeme si dovoliť strácať body
zdroj: skslovan.com

Vladimír Weiss je opäť fit a hlási: Nemôžeme si dovoliť strácať body

Vladimír Weiss sa v aktuálnej sezóne predstavil ešte iba v dvoch zápasoch. Pri prehre Slovana v Zlatých Moravciach odohral 58 minút, naposledy strávil pod Dubňom proti Žiline na ihrisku záverečnú štvrťhodinu. Tridsaťročný krídelník hlási, že je už fit a pripravený na sobotňajší ligový zápas proti Ružomberku.

„Teším sa, že som späť. V Žiline som sa na ihrisku cítil dobre. Škoda, že sme na konci nestrelili víťazný gól, mali sme šance, no tie mal aj súper. Remíza bola zrejme spravodlivá,“ vrátil sa v rozhovore pre skslovan.com Weiss k remízovému duelu v Žiline (2:2), v ktorom si zároveň otestoval svoju achilovku, ktorá ho v poslednej dobe trápila: „Mal som zápal, no ten je už preč. Už tretí týždeň trénujem s mužstvom a idem naplno. Cítim sa fit a dobre, čo je najdôležitejšie.“

Zlaté Moravce - Slovan Bratislava (Weiss, Ďubek)
V aktuálnej sezóne si zatiaľ Weiss zahral iba proti Žiline a Zlatým Moravciam (foto: Jozef Bedej)

„Belasí“ aktuálne strácajú na prvú Dunajskú Stredu až osem bodov, hoci majú ešte k dobru jeden dohrávaný zápas. „Ružomberok je pre nás nepríjemný súper. Uvedomujeme, si že Dunajská Streda je zatiaľ stopercentná, takže si nemôžeme dovoliť strácať body. Chceme vyhrať každý zápas a dotiahnuť sa čo najbližšie k prvému miestu. Teším sa na sobotňajší zápas i na náš štadión na Tehelnom poli,“ priznal bratislavský rodák, ktorý na Tehelnom poli debutoval 13. júna 2020 práve v zápase proti „Ruži“.

Návrat domov, navyše na nový štadión, to bola jedna z hlavných motivácií Vladimíra Weissa, keď sa rozhodol prijať ponuku úradujúceho slovenského majstra. Aktuálne je však divácka kapacita kvôli pandémii koronavírusu značne obmedzená. „Je lepšie, keď tam sú aspoň nejakí fanúšikovia než úplne žiadni. Aj keď na našom veľkom štadióne sa tisícka trochu stratí. Verím, že raz sa stretneme aj vo väčšom počte, veľmi by som si chcel zahrať pred našimi fanúšikmi na Tehelnom poli. Teším sa však aj na ľudí, ktorí prídu v sobotu. Chcem sa im odvďačiť za dôveru a potešiť ich. Túžim odohrať čo najviac zápasov a pomôcť mužstvu,“ dodal odhodlane 66-násobný reprezentant.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: ŠK Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia