spravy.sk spravy.sk

Hráči Mainzu sa opäť zapojili do tréningu, Szalai sa bude brániť
zdroj: TASR/AP

Hráči Mainzu sa opäť zapojili do tréningu, Szalai sa bude brániť

Futbalisti účastníka najvyššej nemeckej súťaže 1. FSV Mainz sa po jednodňovom proteste vo štvrtok opäť zapojili do tréningu.

"Samozrejme, že budeme trénovať, pripravíme sa na VfB Stuttgart a urobíme všetko pre to, aby sme vyhrali tento zápas," uviedol člen predstavenstva Rouven Schröder. Zároveň povedal, že vedenie klubu sa o proteste rozprávalo s lídrami tímu: "Som presvedčený, že rovnaká situácia sa už nebude opakovať."

Hráči odmietli v stredu trénovať, aby tak vyjadrili podporu spoluhráčovi Ádámovi Szalaiovi, ktorého klub izoloval od tímu a nariadil mu individuálny tréning. Dôvod, prečo sa takto klub k 32-ročnému maďarskému útočníkovi zachoval, nie je zatiaľ známy.

Tréner Achim Beierlorzer uviedol, že protest hráčov nebol namierený voči nemu osobne, no trvá na tom, aby Szalai zo športových dôvodov trénoval s rezervným tímom.

Szalaiov agent Oliver Fischer však vyhlásil, že budú bojovať proti preradeniu a nebudú hľadať nový klub, ako útočníkovi odporučil Mainz. "Zabezpečíme, aby sa Adam mohol na budúci týždeň vrátiť do tréningu prvého tímu. Adam si nebude hľadať nový klub. Chce a zostane v Mainzi," povedal.

Mainz v 1. kole nového bundesligového ročníka prehral na trávniku Lipska 1:3. Szalai nebol na súpiske, pripomenula agentúra DPA.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Mainz 05

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko - Bundesliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia