spravy.sk spravy.sk

Strelec sa vypýtal do „béčka“, rodinu v Košiciach nepotešil
zdroj: jäzva

Strelec sa vypýtal do „béčka“, rodinu v Košiciach nepotešil

Nečakanú zbraň vytiahli v zápase 9. kola II. ligy futbalisti Slovana Bratislava B. Na pôdu dosiaľ nezdolaných Košíc pricestovali aj s talentovaným útočníkom Dávidom Strelcom, ktorý po výmene trénera v A-tíme prišiel o stabilné miesto v zostave.

FC Košice - ŠK Slovan Bratislava B (23. september 2020) (36 obrázkov v galérii)

Devätnásťročný ofenzívny univerzál si naposledy zahral ešte 12. septembra, keď nastúpil na prvý polčas derby súboja proti Spartaku Trnava. Odvtedy nedostal od trénera Darka Milaniča dôveru. V snahe udržať sa v zápasovej kondícii sa sám vypýtal do B-tímu, ktorý v II. lige okupuje poslednú priečku.

„Chcel som si zahrať a zároveň aj pomôcť chalanom, pretože sa im výsledkovo nedarí. Je však vidieť, že by potrebovali asi viac hráčov z A-tímu, aby sa začalo vyhrávať,“ rozhovoril sa Strelec po prehre 0:3 v košickom Čermeli: „Nehrali sme až tak zle, mali sme aj nejaké šance, žiaľ, niekedy nám chýbali len centimetre. Škoda toho. Ale dali sme do toho všetko, hrali sme najlepšie ako sme vedeli.“

FC Košice - ŠK Slovan Bratislava B (Dávid Strelec, Matej Jakúbek)
Dávid Strelec v hlavičkovom súboji s Matejom Jakúbekom (foto: jäzva)

Domáceho favorita poslal do vedenia v 33. minúte exportnou strelou kapitán František Pavúk, v druhom polčase sa k nemu pridali Robinson Blandon a v samom závere Marcel Novák. „Belasí“ hrali od 71. minúty bez vylúčeného Garciu Castilla. „Dostali sme všetky tri góly prakticky zo štandardiek. Je to o zodpovednosti. Keď každý bráni jedného hráča, tak neviem, ako môže byť niekto voľný a dať gól. Je to naša chyba,“ povedal na rovinu Strelec.

Talentovaný mládežnícky reprezentant verí, že už čoskoro sa znovu objaví v prvom tíme Slovana. „Trénerská výmena mi nepomohla, ale urobím všetko pre to, aby som opäť hrával. Verím, že mám kvalitu na to, aby som hrával,“ vyhlásil sebavedomo mladý Bratislavčan, pre ktorého bol ale zápas na východe republiky špecifický: „Mám polovicu rodiny z Košíc, boli aj na štadióne. Príliš som ich nepotešil. No samozrejme, zápas som si užil. Hoci to bolo za „béčko“, no duely Slovana s Košicami sú vždy špeciálne.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava B

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia