spravy.sk spravy.sk

Senica s výraznou posilou, do klubu sa vrátil Stanislav Griga
zdroj: fksenica.eu/Braňo Španka

Senica s výraznou posilou, do klubu sa vrátil Stanislav Griga

Skúsený tréner Stanislav Griga bude opäť pôsobiť v FK Senica. V klube, s ktorým skončil pred deviatimi rokmi na 2. mieste v najvyššej slovenskej súťaži, sa bude špeciálne venovať útočníkom. V rovnakej funkcii naposledy pracoval v konkurenčnom MŠK Žilina.

„Pocity sú iba tie najlepšie, strávil som tu skutočne krásne dva roky trénerského života. Keď prišla ponuka, aby som pokračoval v robote, ktorú som v Žiline začal, tak som neváhal,“ rozhovoril sa pre fksenica.eu 58-ročný kouč a jedným dychom priblížil, ako došlo k vzniku spolupráce: „Ako prvý ma kontaktoval Tono Šoltis, s ktorým som spolupracoval v Michalovciach. Takisto tu je Miro Mentel, Šnegi a všetci ľudia, s ktorými som spolupracoval a zažil tu krásne dva roky v Senici. Teším sa na týchto ľudí, ktorí tu boli vždy super.“

„Pán Griga je veľkou osobnosťou nielen senického, ale aj česko-slovenského futbalu. Keď sa načrtla reálna možnosť spolupráce s ním, tak sme po jednom spoločnom stretnutí aj s prezidentom klubu vôbec neváhali. Sme veľmi vďační, na túto spoluprácu sa tešíme, pán Griga sa vracia po desiatich rokoch do klubu. Na základe práce, ktorú odviedol ako tréner ofenzívnych hráčov v Žiline a výsledkoch, ktoré boli viditeľné najmä na Robovi Boženíkovi je jasné, že našich hráčov môže posunúť len a len dopredu. Pevne veríme, že tento projekt bude dlhodobý a budú z neho tažiť aj mladí talentovaní hráči ako napríklad Marcel Masár alebo Ioannis Niarchos či ďalší," okomentoval športový riaditeľ klubu Filip Holec.

zdroj: youtube.com/FK Senica

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia