spravy.sk spravy.sk

Nemecká légia sa opäť rozrastá, DAC tentokrát zacielil do tretej ligy
zdroj: dac1904.sk

Nemecká légia sa opäť rozrastá, DAC tentokrát zacielil do tretej ligy

Dunajská Streda získala ďalšiu zaujímavú posilu, jej rady rozšíril dvadsaťdvaročný krajný obranca Niklas-Wilson Sommer. S aktuálnym lídrom Fortuna ligy sa dohodol na ročnej zmluve, s následnou opciou na ďalšiu sezónu. Kormidelník Bernd Storck ho bude môcť využiť už vo štvrtkovom dueli tretieho predkola Európskej ligy proti LASK Linz.

„V prvom rade som veľmi rád za túto novú skúsenosť a krok vpred v mojej kariére. Bude to moje prvé pôsobenie mimo rodného Nemecka. Verím, že dokážem pomôcť mužstvu, aby sa mu naďalej darilo a mali sme úspešnú sezónu. Chcem zažiť so spoluhráčmi veľa pekných momentov a zisk trofejí. Na trávniku idem od prvej do poslednej minúty vždy naplno. Milujem víťazstvá, nenávidím prehry, to je moja mentalita,“ povedal pre klubový web fortunaligistu Sommer, ktorý si naposledy obliekal dres treťoligového nemeckého klubu SG Sonnenhof Grossaspach.

Rýchlonohý pravák si v mladšom veku vyskúšal pôsobenie v útoku i strede poľa, v posledných rokoch však hrával na poste pravého obrancu. „Strávil som desať rokov v mládežníckych tímoch 1. FC Norimberg, odkiaľ sa mi podarilo prepracovať aj do reprezentačných výberov. Nasledoval prechod do VfB Stuttgart, kde som dostal prvý profesionálny kontrakt. Po roku som prešiel do SG Sonnenhof Grossaspach, ktorý pôsobí v tretej Bundeslige. A teraz som tu. DAC je veľký klub, páči sa mi jeho nastavenie a túžba vyhrávať. Počul som aj o fantastických fanúšikoch a teším sa na nich,“ zakončil 179 cm vysoký futbalista, ktorý bude v Dunajskej Strede nastupovať v drese s číslom 2.

„Niklas je veľmi zaujímavý hráč pre nás. V minulej sezóne hrával tretiu nemeckú bundesligu, predtým vyrastal v akadémii Norimbergu. Tam získal výborné základy pre hru na poste pravého obrancu. Je to veľmi mladý hráč a myslím si, že má pred sebou peknú budúcnosť,“ skonštatoval na margo novej posily tréner Storck.

Sommer po svojom príchode rozšíril nemeckú légiu v DAC. Okrem trénera Bernda Storcka pôsobí na Žitnom ostrove aj obranca Jannik Müller a záložník Sidney Friede.

zdroj: youtube/FC DAC 1904

Odporúčame

Najnovšie z klubu: DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia