spravy.sk spravy.sk

Senica s ďalšou novou tvárou, získala talentovaného gréckeho mladíka
zdroj: fksenica.eu/Braňo Španka

Senica s ďalšou novou tvárou, získala talentovaného gréckeho mladíka

Senica je na prestupovom trhu naďalej veľmi aktívna. Najnovšie sa jej podarilo posilniť aj akadémiu, ktorej rady rozšíril talentovaný grécky útočník Ioannis Niarchos.

"Som veľmi šťastný, že som podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt s klubom. Chcem pomôcť mužstvu v zápasoch svojimi gólmi," povedal pre klubový web 18-ročný Niarchos, ktorého Senica získala zo slávneho Panathinaikosu Atény.

Niarchos si odbil premiéru v senickej U19 v sobotu, keď nastúpil v domácom zápase proti MFK Zemplín Michalovce. Pod výhru Záhorákov v pomere 3:2 sa podpísal gólom a asistenciou. "Veľmi ma teší, že som v sobotu pomohol mužstvu k trom bodom. V úvode zápasu som cítil trochu nervozitu, pretože to bol môj premiérový zápas, postupne to zo mňa však opadlo a podarilo sa mi aj skórovať," zakončil mladý zakončovateľ.

"Ioannis je veľmi perspektívny futbalista, ktorý je odchovancom akadémie Panathinaikosu Atény a vďaka už osvedčenej ceste mladých gréckych futbalistov na Slovensko (Rota, Savvidis a ďalší) sme sa dostali k Ioannisovi, ktorý primárne bude najprv pôsobiť v našej U19, aby sa adaptoval a bude sa postupne pripravovať na seniorský futbal. Ide o dlhodobý plán, potenciál však už stihol ukázať v prvom zápase našej U19 proti Michalovciam, kedy bol naozaj pri všetkom podstatnom," dodal na záver športový riaditeľ klubu Filip Holec.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia