spravy.sk spravy.sk

Žilina vystužila ofenzívne rady, novú posilu našla v Portugalsku
zdroj: mskzilina.sk

Žilina vystužila ofenzívne rady, novú posilu našla v Portugalsku

Vedeniu MŠK Žilina sa počas prebiehajúcej sezóny podarilo uloviť posilu do útoku. Novou akvizíciou je 22-ročný nigérijský útočník Taofiq Jibril, ktorý pod Dubeň prichádza z Portugalska. Rýchly a fyzicky dobre pripravený Afričan po úspešnej skúške pobudne v Žiline na hosťovaní do konca kalendárneho roka. Vicemajster má aj opciu na trvalý prestup.

"V prvom rade chcem poďakovať Bohu za všetko a zároveň agentovi, že mi sprostredkoval taký výborný klub, akým je Žilina. Prichádzam z Portugalska, kde som začínal v malom klube, ale bol som šťastný, že môžem hrať futbal, čo bolo mojím snom. Následne som dostal príležitosť aj v prvoligovom klube Portimonense, kde mi pomohli futbalovo rásť a kde som naučil naozaj veľa. Žilina má vo svojich radoch veľa mladých a talentovaných hráčov, ktorí naozaj tvrdo makajú. To posúva aj mňa, pretože úroveň tréningov je naozaj vysoká a táto náročnosť sa mi páči," povedal pre klubový web Jibril, ktorý hrával v nižších portugalských súťažiach za SC Vila Real a naposledy za Valadares Gaia FC. Predtým si pripísal v sezóne 2018/2019 aj dva štarty v najvyššej portugalskej súťaži, kde pôsobil v klube Portimonense S.C.

Nová posila Žiliny bude na chrbte nosiť číslo 8, v kabíne jej pomohol s adaptáciou ďalší Afričan Benson Anang. "Každý z chalanov je priateľský, otvorený, čo je pre nového člena tímu vždy dôležité. Asi ako každý chalan v mužstve, aj ja chcem tvrdo pracovať pre tím a odovzdať na trávniku všetko, pokiaľ dostanem od trénerov dôveru a šancu. Bol to naozaj super zápas, chalani hrali výborne a zaslúžili si vyhrať. Žiaľ, bola to len remíza, ale mužstvo podľa mňa pôsobilo na trávniku veľmi dobre. Verím, že podobných zápasov, samozrejme s lepším výsledkom, zažijem v žilinskom drese čo najviac aj ja," dodal mladý nigérijský zakončovateľ.

Športový manažér Karol Belaník s trénermi pozorne sledoval Jibrila v tréningovom procese: "Taofiq bol u nás na trojtýždňovej skúške, počas ktorého nadobudli tréneri a realizačný tím dojem, že takáto typológia hráča by sa nám mohla hodiť. Môže nastupovať v krídelnom priestore, ale aj na hrote, v minulosti pôsobil v Portugalsku, aj preto sme sa rozhodli, že ho angažujeme. Najskôr pôjde o hosťovanie do 31. decembra s následnou opciou."

"Podpísali sme zmluvu a momentálne doťahujeme administratívne detaily, aby mohol byť Taofiq pripravený už na najbližšie zápasy, nakoľko program máme naozaj nahustený. Veríme, že v priebehu víkendu by mohol naskočiť do zápasu, aby čím skôr nadobudol hernú prax. Veríme, že potvrdí kvality, kvôli ktorým sme si ho vybrali," zakončil Belaník.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia