spravy.sk spravy.sk

Greif odmieta špekulácie o zlej atmosfére v kabíne Slovana
zdroj: skslovan.com

Greif odmieta špekulácie o zlej atmosfére v kabíne Slovana

Bratislavský Slovan si nenapravil renomé po nečakanom vypadnutí v 2. predkole Európskej ligy na pôde fínskeho Kuopia. Vo Fortuna lige v nedeľu iba remizoval na pôde Žiliny 2:2. Na prvú Dunajskú Stredu tak „belasí“ aktuálne strácajú už osem bodov, hoci majú ešte k dobru jeden zápas.

Pre zverencov trénera Milaniča sa pri tom duel pod Dubňom vyvíjal na výbornú, keď v 14. minúte otvoril skóre Medveděv. Domáci ešte rýchlo vyrovnala vďaka Kurminowskému a v 30. minúte sa dokonca ujali vedenia, keď si Paurovu strelu nešťastne tečoval do vlastnej siete Bajrič. Práve slovinský stopér ešte pred prestávkou hlavou vyrovnal a ako sa neskôr ukázalo, aj spečatil skóre na konečných na 2:2.

„Stretli sme sa s dobrým súperom. Nehrali sme dostatočne dobre, aby to stačilo na víťazstvo, preto musíme prijať aj bod. Nie som analytik, ani mi neprináleží teraz hodnotiť, čo v našom výkone nebolo dobré. Určite si tento zápas rozoberieme a snáď sa posunieme ďalej,“ rozhovoril sa brankár Slovana Dominik Greif pre klubový web.

Zaujímavosťou je, že nerozhodný výsledok sa vo vzájomnom zápase Žiliny so Slovanom zrodil len štvrtýkrát od sezóny 2013/2014. „Belasí“ ťahajú so „šošonmi“ priaznivú bilanciu, v lige s nimi neprehrali už v deviatich dueloch od marca 2018. Napriek tomu po remíze spokojní neboli. „Nemáme body, ktoré sme chceli. Nemyslím si, že nás pred dneškom zásadne ovplyvnil štvrtkový zápas v Kuopiu. Je to iná súťaž, iný zápas, a už sme dostatočne skúsení, aby sme také veci ako v Európskej lige vedeli zahodiť za hlavu. Jednoducho sme nepodali taký výkon, aby sme vyhrali,“ zhodnotil úprimne Greif.

Dominik Greif tvrdí, že v kabíne Slovana je naďalej dobrá atmosféra (foto: skslovan.com)

Reprezentačný brankár svoje mužstvo podržal. V závere predviedol fantastický reflexívny zákrok a vytesnil nebezpečnú strelu Kurminowského. „Bolo to zblízka a loptu kopol v podstate na mňa. Stihol som zareagovať, zdvihol som ruku a podarilo sa mi vyraziť loptu nad brvno,“ opísal bratislavský rodák a na margo samotného duelu, ktorý sa niesol v ofenzívnom štýle, dodal: „Padli štyri góly a oba tímy mali veľa šancí, najmä v závere sa hralo hore-dole, čiže ľuďom sa to mohlo páčiť. Nám ani trénerom zrejme veľmi nie, keďže už to bolo také neorganizované. Ale ak sa to ľuďom páčilo, tak škoda, že nemôžu prísť na štadión vo väčšom počte, aby sa potešili viacerí.“

Novinárov po stretnutí zaujímalo i to, aká aktuálne panuje nálada v tábore úradujúceho majstra. V kuloároch sa totiž objavili špekulácie o nezhodách v kabíne. „To vôbec nie je pravda, žiadne partie v kabíne nie sú. Nedávno sme mali spoločnú grilovačku aj s rodinami, takže tieto reči vôbec nie sú pravdivé. Je normálne, že v čase, keď sa nám úplne nedarí, sa takéto veci začnú šepkať a šíriť. Ale vôbec to tak nie je,“ uzavrel rezolútne Greif.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: ŠK Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia