spravy.sk spravy.sk

Popradský odchovanec Gallovič ďalšou novou tvárou v Senici
zdroj: fksenica.eu/Braňo Španka

Popradský odchovanec Gallovič ďalšou novou tvárou v Senici

Ani počas rozbehnutej sezóny prílev nových hráčov do FK Senica neutícha. Najčerstvejšou akvizíciou Záhorákov je 24-ročný stredopoliar Dávid Gallovič. Rodák z Popradu, kde naposledy aj pôsobil, si prvýkrát v kariére zahrá v najvyššej súťaži. S klubom sa dohodol na dvojročnom kontrakte s ročnou opciou.

"Som veľmi rád, že tu môžem byť. Dúfam, že v Senici budem úspešný a pomôžem tomuto mužstvu. Ďakujem vedeniu klubu, že o mňa prejavilo záujem a celý transfer sa dotiahol do úspešného konca," prezradil pre fksenica.eu Gallovič, ktorý doposiaľ hrával iba v rodnom Poprade. V druhej nazbieral vyše sto štartov: "Záujem zo strany klubu bol dlhodobejší, predsa len ide o najvyššiu súťaž, prichádzam z druhej ligy. Prakticky nebolo nad čím premýšľať. Je to pre mňa veľká motivácia, budem sa snažiť odvádzať sto percent na tréningoch a v zápasoch."

"O Dávida stál náš realizačný tím prakticky od začiatku prestupového obdobia, kedy však hráč nemal vysporiadané všetky právne záležitosti a preto sme sa nechceli púšťať do žiadnych krkolomných sporov. Aj vďaka jeho korektnému prístupu a korektnému prístupu bývalého vynikajúceho stredového hráča Štefana Zošáka sme mohli tento príchod dotiahnuť do konca, hoci o hráča stáli aj iné kluby. Jedná sa o veľmi šikovného stredového hráča s výborným vedením lopty a obrovskou chuťou po futbale, ktorú bude primiérovo mať možnosť dokázať v najvyššej súťaži," okomentoval príchod Dávida Galloviča športový riaditeľ FK Senica Filip Holec.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia