spravy.sk spravy.sk

Šarmír v Trnave skončil, nahradil ho Hrnčár
zdroj: TASR

Šarmír v Trnave skončil, nahradil ho Hrnčár

Marián Šarmír už nie je trénerom A-mužstva Spartaka Trnava. Po zápase so Slovanom Bratislava (0:2) sa vzájomne obe strany dohodli na ukončení jeho pôsobenia na lavičke prvoligového mužstva. Dôvodom výmeny na lavičke majú byť neuspokojivé výsledky a predvádzaná hra v ostatných zápasoch.

„Ďakujem klubu za prejavenú dôveru. Vidím, že mužstvo potrebuje v tomto období nejaký impulz, a preto sme usúdili, že zmena trénera by ho mohla priniesť,“ povedal pre fcspartaktrnava.com samotný Marián Šarmír, ktorý prevzal mužstvo pred reštartom minulej sezóny a doviedol Spartak na 4. miesto tabuľky. Aktuálne okupuje šiestu priečku.

Marián Šarmír
Marián Šarmír už nie je trénerom Spartaka Trnava (foto: TASR)

Vedenie klubu zároveň hneď oznámilo aj meno Šarmírovho nástupcu. "Andelov" povedie Norbert Hrnčár, ktorý si na lavičku sadne už v pohárovom zápase vo Zvončíne. Skúsený 50-ročný lodivod bol v minulej sezóne trénerom AS Trenčín, predtým viedol aj Ružomberok, Myjavu, Banskú Bystricu či Karvinú. Ide o druhú trénerskú výmenu v tomto ročníku FL, keď 4. septembra skončil na lavičke majstrovského Slovana Bratislava Ján Kozák ml., ktorého pred derby nahradil Slovinec Darko Milanič.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Spartak Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia