spravy.sk spravy.sk

Štvrtoligová Prievidza s hviezdnou posilou, vrátil sa odchovanec Filip Hlohovský
zdroj: fcbanikhn.sk

Štvrtoligová Prievidza s hviezdnou posilou, vrátil sa odchovanec Filip Hlohovský

V sobotňajšom zápase medzi Prievidzou a Bánovcami sa na trávniku predviedol aj futbalista s reprezentačnými skúsenosťami. Domáci Baník tesne pred duelom posilnil skúsený ofenzívny univerzál Filip Hlohovský. Hoci sa strelecky nepresadil, aj vďaka nemu Prievidza vyhrala tesne 1:0.

Tridsaťdvaročný krídelník naposledy hrával za Podbrezovú, pred tým si vyskúšal exotický angažmán v juhokórejskej lige, kde si na seba obliekal dresy tímov Seongnam FC a Daejeon Citizen. Do súťažného diania sa vrátil po vyše roku. „Nemal som v pláne hrať futbal, chcel som sa venovať iným veciam. Prezident klubu Robert Šuník ma však presvedčil, aby som prišiel na tréning. Nakoniec som sa rozhodol, že vybehnem aj do zápasu. Chcem pomôcť Prievidzi, klubu kde som vyrastal. Treba ju dostať tam, kde patrí. Oveľa vyššie. Zrejme som prvý skúsenejší hráč z ligy, ktorý sa vrátil, preto verím, že ma budú nasledovať ďalší. Postupne to naštartujeme a keď sa vrátia všetci, čo tu začínali, nepochybujem o úspechu,“ rozhovoril sa Hlohovský pre klubový web baníkov. 

Okrem neho začínali v Prievidzi aj ďalší známi hráči ako Juraj Kucka, Patrik Hrošovský, Dávid Hancko či Martin Škrtel. „Áno, horná Nitra je liahňou najväčšieho množstva reprezentantov. Iné mestá nám môžu závidieť. Preto si toto mesto a hlavne ľudia zaslúžia, aby sa tu hrala minimálne druhá liga. Chodili by v hojnom počte. To však záleží na množstve vecí. Nejde len o futbal,“ naznačil rodák z Handlovej a dodal: „Dôležitá je podpora mesta a firiem, ktoré tu pôsobia. Tí, čo robia futbal, vedia, že v dnešnej dobe je to ťažké. Všetko je o peniazoch. Keď chce mužstvo hrať vyššie súťaže, potrebuje investície a s jedným sponzorom sa to nedá utiahnuť. Potrebné je, aby sa v Prievidzi našli viacerí ľudia, ktorí budú zažratí do futbalu. A spojili sa. Verím, že to príde, a že sa to tu naštartuje. Všetci si to prajeme.“

Trnava - Podbrezová (Filip Hlohovský, Lucas Lovat)
Niekdajší kráľ ligových strelcov hrával naposledy v Podbrezovej (foto: TASR)

Niekdajší najlepší strelec Fortuna ligy po predčasnom ukončení pôsobenia v Podbrezovej na futbal tak trochu zanevrel. Znovu sa zahrával s myšlienkou vrátiť sa do Ázie, no plány mu zmenila pandémia koronavírusu. „Mal som ponuky z Japonska, Izraela, ale nevyšlo to. Preto som mal do futbalu takú nechuť, rezignoval som. Teraz ma to trošku vrátilo k futbalu v Prievidzi, uvidíme ako to bude. Povedal som to prezidentovi Šuníkovi a tak to aj bude - keď budem hrať na Slovensku, bude to len za Prievidzu. Futbal milujem, ale netreba si klamať, mám 32 rokov a na našu ligu som starý. Ak by prišla dobrá ponuka z Ázie, vrátil by som sa jedine tam. Nejako to však neriešim, nevolám manažérom, nechávam tomu voľný priebeh. Preto tomu ani veľké šance nedávam, to by ozaj musel život zariadiť tak, že si na mňa niekto spomenie,“ priznal.

Veľkú radosť z návratu odchovanca netají prezident FC Baník Prievidza. „Som rád, že sa domov vracia chalan, ktorý začínal s veľkým futbalom v Prievidzi. Napriek tomu, že mal Filip iné ponuky, som šťastný, že sa rozhodol pomôcť Prievidzi. Mestu, kde s futbalom začínal a išiel z neho do veľkého futbalu. Verím, že svojou prítomnosťou posunie mladých chlapcov o level vyššie. Myslím, že práve on bude manažovať a dirigovať hru mužstva a tiež voliť tempo hry. Tým, že sa zapája do herných činností, verím, že posunie mladých chlapcov a naštartuje ich kariéru. Filip sa ukázal ako človek s veľkým srdiečkom, verím, že bude príkladom pre ostatných bývalých ligistov. Aby sa vrátili tam, kde začínali. Pretože aj vďaka Prievidzi sa živia futbalom a treba to týmto ľuďom vrátiť. Som hrdý a zároveň šťastný, že v štvrtej lige za Prievidzu bude hrať futbalista, ktorý bol kráľom strelcov Fortuna ligy. Zároveň musím povedať, že prišiel pomôcť a nemá žiadne nadštandardné nároky na podmienky alebo plat. Filip Hlohovský svojím rozhodnutím u mňa získal obrovský kredit ako človek a futbalista,“ povedal pre fcbanikhn.sk Robert Šuník.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia