spravy.sk spravy.sk

DAC získal Schäfera z Janova na riadny prestup
zdroj: TASR

DAC získal Schäfera z Janova na riadny prestup

Slovenský futbalový klub DAC Dunajská Streda si uplatnil opciu na maďarského reprezentačného stredopoliara Andrása Schäfera z FC Janov. S vedením fortunaligistu podpísal 21-ročný hráč zmluvu do 30. júna 2024.

Čerstvý reprezentant Maďarska, ktorý v najcennejšom drese debutoval minulý štvrtok vo víťaznom zápase Ligy národov v Turecku, prišiel na Žitný ostrov začiatkom tohto roka na polročné hosťovanie z FC Janov. To kluby predĺžili do konca augusta, pričom DAC mal aj opciu na trvalý prestup. „Som veľmi rád. Nehovorím, že sa môžem uspokojiť, ale je výborné, že sa veci okolo mňa vyjasnili. Posledný mesiac, mesiac a pol som sa cítil ako hráč na skúške. Bolo to náročné, keďže som nevedel, čo so mnou bude. Po podpise zmluvy sa môžem upokojiť, čo mi určite pomôže, v hlave sa dokážem viac uvoľniť a veľmi sa teším na ďalšie pôsobenie v klube. Pevne verím, že sa nám podarí pokračovať vo výborných výkonoch z posledných týždňov," citoval Schäfera oficiálny web DAC.

Rodák zo Szombathelyu, bývalý hráč tamojšieho Haladás FC a MTK Budapešť, prestúpil začiatkom roka 2019 do FC Janov. Počas jesene 2019 hosťoval v Chievo Verona. Maďarsko reprezentoval vo výberoch do 18, 19 a 21 rokov, v súčasnosti je už členom A-tímu. Za DAC doteraz nastúpil v 13 stretnutiach Fortuna ligy, v Slovnaft Cupe má bilanciu 3 zápasy a 1 gól, jeden štart si pripísal aj v Európskej lige UEFA.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Janov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia