spravy.sk spravy.sk

Český "ligový" výber zožal chválu, viacero hráčov zaujalo
zdroj: TASR/AP

Český "ligový" výber zožal chválu, viacero hráčov zaujalo

Českí futbalisti síce prehrali v pondelok vo svojom druhom zápase 2. skupiny B-divízie Ligy národov so Škótskom 1:2, no na ich adresu smerovala iba chvála. Tesnú prehru totiž dosiahli v Olomouci s narýchlo poskladaným kolektívom z domácej súťaže. Hlavná časť reprezentácie totiž po piatkovom zápase so Slovenskom v Bratislave musela nastúpiť do izolácie pre výskyt koronavírusu v tíme.

Škóti strelili víťazný gól v 52. minúte z pokutového kopu zásluhou Ryana Christieho. Ostrovania od tohto momentu veľa neukázali, "ligový" výber naopak vyvinul veľkú snahu a mal viacero príležitostí na vyrovnanie. "Chlapci vytvorili mimoriadne pozitívnu a skvelú atmosféru. Veľmi ma mrzí, že nedostali odmenu, aspoň remízu si zaslúžili," povedal pre idnes.cz David Holoubek, ktorého narýchlo "povýšili" na trénera áčka, hoci pôvodne trénuje výber do 20 rokov. 

Česi nemali k dispozíci hráčov z Viktorie Plzeň, ani Sparty Praha. Majitelia klubov ich neuvoľnili. Na predvedenie sympatického výkonu postačilo aj mužstvo zložené z hráčov Sigmy Olomouc, Baníka Ostrava a Slavie Praha. "Českú ligu možno aj sami trochu podceňujeme, ale podľa mňa má veľkú kvalitu. Ja osobne ju radím vysoko. Ani viacerí zahraniční hráči a tréneri sa s ňou nevedia vyrovnať," podotkol Holoubek.

České médiá už riešia, či si nejaký člen bleskovo zloženého kádra nevypýtal pozvánku do "skutočnej" reprezentácie. "Na tom sme chlapcom postavili motiváciu. Povedali sme im, že sem jednoducho patria. Niektorí z hráčov trénerovi Jaroslavovi Šilhavému zamotali hlavu," vyzdvihol svojich zverencov Holoubek.

Tabuľku 2. skupiny B-divízie vedú Škóti so štyrmi bodmi, druhí Česi majú tri. Izrael na treťom mieste má dva body, Slováci poradie uzatvárajú s jedným bodom.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Česká republika

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia