spravy.sk spravy.sk

Nitra má na lane tri posily, rokuje aj s Mikušom
zdroj: TASR

Nitra má na lane tri posily, rokuje aj s Mikušom

Hoci nad nitrianskym futbalom stále visí množstvo otáznikov, zdá sa, že nateraz je klub skonsolidovaný. Reprezentačnú prestávku vedenie využilo na zisk nových posíl. Do kádra by mali pribudnúť traja zaujímaví hráči, „Corgoni“ navyše rokujú aj s odchovancom Matúšom Mikušom.

Po piatich zápasoch okupuje Nitra ôsmu priečku vo fortunaligovej tabuľke, na konte má 5 bodov. V doterajšom priebehu dokázala zdolať len Žilinu, podľahla Slovanu Bratislava a Dunajskej Strede a po bode si rozdelila s Ružomberkom a Senicou. V sobotu pod Zoborom privítajú Pohronie, ktoré má iba o bod viac. V klube si uvedomujú dôležitosť tohto stretnutia, aj preto robia všetko pre to, aby nové posily už boli trénerovi Gerimu k dispozícii.

V ostatných dňoch absolvoval skúšku v Nitre brazílsky stopér Ramon, ktorý v minulosti s AS Trenčín dvakrát oslavoval majstrovský titul. Zaujal aj osemnásťročný slovinský útočník Rob Rudonja, kmeňový hráč MŠK Žilina. „Definitívy padnú pozajtra. Stále s nami trénuje aj náš odchovanec Mikuš, uvidíme, či sa dohodneme,“ prezradil v pondelok pre mynitra.sme.sk športový riaditeľ Ivan Galád.

Na dobrej ceste je aj návrat Tomáša Hambáleka, ktorý len v júli odišiel z Nitry do Trnavy, no u „andelov“ sa zatiaľ nepresadil.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia