spravy.sk spravy.sk

James prestúpil do Evertonu, hlavným dôvodom Ancelotti
zdroj: TASR/AP

James prestúpil do Evertonu, hlavným dôvodom Ancelotti

Kolumbijský futbalista James Rodriguez prestúpil z Realu Madrid do FC Everton. V pondelok podpísal s účastníkom anglickej Premier League dvojročnú zmluvu s opciou na ďalšiu sezónu. Prestupovú čiastku kluby nezverejnili, podľa britských médií sa pohybuje nad úrovňou 20 miliónov libier.

Rodriguez bude hrať opäť pod taktovkou trénera Carla Ancelottiho, ktorý ho viedol v Reale aj v Bayerne Mníchov. V sezóne 2014/2015 vyhlásili kolumbijského reprezentanta pod vedením Ancelottiho za najlepšieho stredopoliara La Ligy. 

"Som nesmierne šťastný, že som sa mohol stať súčasťou tohto veľkého klubu s takou bohatou históriou. Navyše, vedie ho tréner, ktorý ma veľmi dobre pozná. Som presvedčený, že s Carlom a celým realizačným tímom môžeme dosiahnuť veľké veci. Práve prítomnosť Carla Ancelottiho je jeden z významných dôvodov, prečo som sa rozhodol pre Everton," povedal 29-ročný Rodriguez pre klubový web.

Klub z Liverpoolu skončil v predchádzajúcom ročníku Premier League na dvanástom mieste. Rodriguez prišiel do Realu v roku 2014 z Monaca, v období 2017–2019 hosťoval v mníchovskom Bayerne. Najlepší strelec MS 2014 v minulosti pôsobil aj v Banfielde či FC Porto.

zdroj: Twitter/Everton

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Real Madrid

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia