spravy.sk spravy.sk

Trnava si v pohári napravila chuť, už myslí na Slovan
zdroj: FC Spartak Trnava/Lukáš Grinaj

Trnava si v pohári napravila chuť, už myslí na Slovan

Futbalisti Spartaka Trnava mali vydarený vstup do novej sezóny, no posledné tri ligové zápasy im nevyšli podľa predstáv. „Andeli“ doma remizovali s Pohroním a následne prehrali s Dunajskou Stredou a so Sereďou. Chuť si aspoň čiastočne napravili počas reprezentačnej prestávky.

Červeno-čierni sa v utorok predstavili v rámci 2. kola Slovnaft Cup-u na pôde treťoligových Malženíc. Nepríjemného súpera načali už v desiatej minúte, keď sa presadil Tumma. Už o päť minút neskôr zvýšil na 2:0 pre favorita Cabral. Definitívnu bodku za stretnutím, ktoré sledovalo 870 divákov, dal desať minút pred koncom striedajúci Godinho. Klub z malého Ríma sa v 3. kole predstaví na pôde piatoligového TJ Družstevník Zvončín. 

„Ja som bol v Malženiciach viackrát na zápase a hral som tu so Sereďou pohár, keď sme na penalty vypadli. Viem aká tu býva atmosféra, že sú tu viacerí chlapci, ktorí sú odchovanci Spartaka a je to pre nich obrovská motivácia a výzva. Vedel som, že nevypustia ani jeden súboj a budú behať do vyčerpania a to sa aj potvrdilo. Dávam pred nimi klobúk dolu, lebo aj keď hrajú v amatérskej súťaži, tak sa držali,“ vyzdvihol súpera tréner Spartaka Marián Šarmír.

Matúš Turňa verí, že víťazstvo a dlhšia pauza "andelom" pomôžu (foto: FC Spartak Trnava/Lukáš Grinaj)

O tom, že fortunaligista outsidera nepodcenil, svedčí i fakt, že nastúpil v plnej sile. „Vieme, že v pohári vypadávajú favoriti aj s mužstvami z nižších líg. Malženice už potrápili Senicu, aj iné vyššie postavené mužstvá. Rozhodne sme nič nepodcenili. Boli sme na nich pripravení, takže nás ničím neprekvapili. Podarilo sa nám dať rýchle góly, zaslúžene sme postúpili, nikto sa nezranil, bol to dobrý zápas. Prišlo veľa ľudí a tak to má byť,“ zhodnotil pre fcspartaktrnava.com spokojne Šarmír.

Víťazstvo počas reprezentačnej pauzy poslúži aj ako vítaná psychická vzpruha. Najbližšie čaká Trnavu vo Fortuna lige (12. septembra) tradičné derby na pôde bratislavského Slovana. „Chceli sme pretrhnúť zlú sériu z ligy a verím, že sa nám vráti strelecké sebavedomie, aby sme sa v zápasoch častejšie tlačili do zakončenia a strieľali viac gólov. Pomôže nám hádam aj voľno, ktoré sme dostali, oddýchneme si, načerpáme nové sily a prídeme na iné myšlienky, aby sme sa vrátili silnejší,“ zaželal si skúsený krajný bek Matúš Turňa, ktorý spolu so spoluhráčmi dostal od trénera dlhšie voľno. Tréningový proces odštartujú v Trnave opäť v pondelok.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Spartak Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia