spravy.sk spravy.sk

FOTO: Lyon dominuje ženskému futbalu, v Lige majstrov triumfoval piatykrát za sebou
zdroj: TASR/AP

FOTO: Lyon dominuje ženskému futbalu, v Lige majstrov triumfoval piatykrát za sebou

Európsky klubový futbal žien ovládol piatykrát za sebou a celkovo už siedmy raz v histórii Olympique Lyon. V nedeľňajšom finále Ligy majstrov zvíťazil francúzsky tím nad WfL Wolsburg 3:1.

V zápase hranom bez divákov v baskickom San Sebastiane poslala Francúzky do vedenia v 25. minúte útočníčka Eugenie Le Sommerová, ešte pred prestávkou zvýšila náskok Japonka v drese lyonského klubu Saki Kumagaiová. V druhom polčase zdramatizovala vývoj Alexandra Popová, no v 88. minúte o víťazovi definitívne rozhodla gólom Sara Bjork Gunnarsdottirová. Zaujímavosťou je, že táto Islanďanka prišla do Lyonu na začiatku júla práve z Wolfsburgu. 

Vo finálovom dueli sa stretli dva celky, ktoré posledné desaťročie ovládajú ženský klubový futbal, od roku 2011 získal Lyon sedem a Wolfsburg dva tituly LM, len v roku 2015 dominoval v súťaži iný tím – nemecký Frankfurt. Vzájomné finále bolo už štvrtým a Lyon v ňom víťazstvom upravil skóre na 3:1 vo svoj prospech.

Lyončanky triumfom vyrovnali rekord Realu Madrid v ére Alfreda Di Stéfana, ktorý v rokoch 1956-1960 vyhral päťkrát za sebou najprestížnejšiu súťaž európskych klubov medzi mužmi.

Liga majstrov žien - finále
WfL Wolfsburg – Olympique Lyon 1:3 (0:2)
Góly: 58. Poppová - 25. Le Sommerová, 44. Kumagaiová, 88. Gunnarsdottirová

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Lyon

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Liga majstrov

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia