spravy.sk spravy.sk

Vlasko s pokutou za poškodené dvere, Davis dostal dodatočnú stopku
zdroj: TASR

Vlasko s pokutou za poškodené dvere, Davis dostal dodatočnú stopku

Predstavitelia Dunajskej Stredy po vzájomnom zápase s Trnavou (2:1) zverejnili na sociálnej sieti fotky rozbitých dverí, ktoré údajne poškodili členovia hosťujúcej výpravy. Aj to bol jeden z bodov programu na ostatnom zasadnutí Disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ).

Spartak Trnava musí za správanie sa svojich fanúšikov v stretnutí na pôde Dunajskej Stredy (vulgárne pokriky a hrubé urážky) zaplatiť pokutu vo výške 300 eur. Navyše, stredopoliar „andelov“ Ján Vlasko dostal pokutu 200 eur za poškodenie dverí na šatni hostí.

zdroj: Facebook/DAC 1904

Disciplinárka zároveň začala disciplinárne konanie voči domácemu klubu, a to za vulgárne pokriky a použitie pyrotechniky zo strany divákov a nedostatočnú usporiadateľskú službu, ako i za vyvesenie transparentu v sektore domácich s podrobným popisom jeho významu. Stopku na dva týždne zasa dostal obranca DAC-u Eric Davis, ktorý v zápase s Trnavou udrel súpera rukou do oblasti hlavy, resp. tváre v prerušenej hre. 

Pokutu vo výške 300 eur musí zaplatiť aj druholigový FC Košice, a to za HNS divákov počas stretnutia 4. kola II. ligy na pôde Slavoja Trebišov. V tom istom zápase domáci Roman Begala v tvrdom súboji zlomil nohu hosťujúcemu kapitánovi Františkovi Vancákovi, za čo videl od rozhodcu žltú kartu. Ďalšie opatrenia DK SFZ neprijala. 

Dobrú správu má disciplinárka pre Michalovce, keďže podmienečne upustila od výkonu zvyšku trestu (2 týždne) v prípade gréckeho stredopoliara Christosa Kountouriotisa. Ten tak bude môcť nastúpiť už v nedeľňajšom súboji v Žiline. 

Celé znenie úradnej správy SFZ č. 6 si môžete prečítať TU.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia